Проведено чергове засідання творчої групи учителів української мови і літератури

Уже не перший рік у рамках Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний олімп» у Тернопільському ОКІППО працює творча група учителів української мови і літератури над проблемою «Кластер на уроках словесності». 09 квітня цього року відбулося чергове засідання творчої групи на тему «Методичні особливості створення кластерів для використання їх на різних типах уроків української мови».

Мета методичного заходуузагальнити і систематизувати відомості із сучасної методики навчання української мови щодо переосмислення навчального матеріалу з української мови через графіки, схеми і таблиці; розвивати уміння словесників використовувати кластери для розвитку критичного мислення школярів на різних етапах уроку української мови.

Під час роботи було порушено методичну проблему використання методу «Кластер»  на різних етапах уроку засвоєння нових знань у процесі мовної освіти, а також на різних уроках розвитку мовлення для формування  комунікативних умінь учнів – читати (мовчки і вголос), слухати, говорити (монологічне і діалогічне мовлення) і писати (переказувати почуте чи прочитане та створювати власні висловлення різних жанрів).

Найбільше захоплення присутніх викликала практична робота щодо створення варіантів кластерів (класичного, арт-кластера, оберненого, з нумерацією слів, для дослідження життєпису тощо) як канви створення майбутнього учнівського висловлення (Кондирєва М.М., методист ТОКІППО).

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти