Обласний семінар для методистів, які відповідають за викладання предметів духовно- морального спрямування

Велика увага сьогодні приділяється використанню інформаційно-комунікаційних технологій та інтеграції в освітній діяльності. Підвищений інтерес до цього питання пояснюється євроінтергаційним курсом розвитку України. Професійну діяльність сучасного вчителя основ християнської етики неможливо уявити без використання нових інформаційно-комунікаційних технологій та мережних ресурсів.

Відповідно до плану роботи ТОКІППО 9 квітня у ТНВК «Школа-колегіум  Патріарха Йосифа Сліпого» відбувся обласний семінар методистів РМК (ОТГ), які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування «Інтеграція християнських цінностей в освітній процес у контексті формування життєвих компетенцій здобувачів освіти НУШ» ( з досвіду роботи вчителів ОХЕ Лановецького району).

Актуальність семінару  зумовлена потребою сучасного вчителя освітнього закладу  в модернізації  технік, їх поєднанні з цифровими технологіями, адже вміння працювати з інформацією стає необхідним компонентом ефективної діяльності.

З вітальним словом звернулася до учасників семінару Марія Гуцал, керівник закладу «Інтеграція зусиль ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»,сім’ї та громадськості у створенні ефективного виховного простору закладу освіти».

Неоніла Дзюба, завідувач Лановецького РМК провела прес-реліз «Експрес – портрет освітнього простору Лановецького району».

Тетяна Паньків, методист Лановецького РМК звернулася до учасників семінару з  презентаційним меседжем «Організація методичної роботи з вчителями ОХЕ з метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників в умовах НУШ».

о.Сергій Сіверський, настоятель храму Успення Пресвятої Богородиці с. Синівці  поблагословив роботу семінару. Методисти мали змогу послухати реколекційну науку отця «Інтеграція молодої людини у християнську спільноту».

Семінар мав насичену програму та проходив у форматі учительської платформи. Модераторами заходу виступили Лілія Мудрик, методист ТОКІППО та Тетяна Паньків, методист комунальної установи «Лановецький РМК».

Про інтеграцію педагога через реалізацію покликання бути християнським вчителем,  використання художньої літератури, втіленої в мультиплікації як один із засобів морального виховання, інтеграцію з пріоритетом інтелектуально-мовленнєвих завдань розповіла Лілія Мудрик.

Цікавими та актуальними для методистів були доповіді, презентації, майстерки, дефіле, вернісажі ідей  вчителів ОХЕ Лановецького району. Експерти-доповідачі: Оксана Сосна (Лановецька ЗОШ №1 ім. Ю Коваля), Василь Цибак (Борсуківська ЗОШ), Галина Зелінська (Лопушненська ЗОШ), Зоя Андрощук (Снігурівська ЗОШ), Наталія Мудрак (Вербовецька ЗОШ) – презентували свою роботу.

Методисти мали змогу побачити використання методів STEM-освіти, нестандартних форм роботи, інноваційних технологій на уроках основ християнської етики. Тези вчителів щодо хмарних технологій та використання ІКТ викликали жваву дискусію, яка переросла у неформальне спілкування.

Вчителі ОХЕ Лановецького району показали практично як уроки основ християнської етики можна проводити інтегрованими в співпраці із учителями – предметниками (біології, історії, географії, інформатики, математики, мистецтва, літератури тощо) та у початковій школі.

Всі учасники семінару мали можливість ознайомитись з використанням комп’ютерної підтримки у вивченні ОХЕ та на своїх гаджетах виконати запропоновані завдання. Методисти області продемонстрували гарний рівень володіння інформаційними технологіями, активно приймали участь у обговоренні,  груповій роботі, створенні лепбуку, пропонували нові ідеї.

Доцент кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат педагогічних наук Оксана Городецька  у своїй доповіді зупинилася на інтеграції медіатехнологій в сучасний освітній простір та провела   з методистами цікавий міні-квест, побудований на інтерактивній платформі Padlet. Під час проходження квесту учасники семінару практично ознайомилися з можливостями інтеграції медіатехнологій при вивченні Святого Письма.

На завершення семінару Світлана Куцкір, заступник директора з навчально-виховної роботи провела  пізнавальну екскурсію  територією закладу.

Учасники семінару висловили задоволення та схвально оцінили організацію  та проведення семінару, його науковий і практичний рівень, зазначили, що планують  більше використовувати інтернет – технології у своїй роботі. Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості, завдячуючи високій майстерності вчительського складу вчителів ОХЕ ЗЗСО Лановецького району та представників ТОКІППО.

Підсумовуючи роботу семінару, підводячи підсумки, Лілія Мудрик та Тетяна Паньків закликали методистів та вчителів ОХЕ крокувати в ногу з часом, бути професійно компетентними, бо саме від них залежить майбутнє здобувачів освіти, майбутнє країни.

Тернопільський ОКІППО висловлює подяку Марії Гуцал, керівнику закладу ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого», Світлані Куцкір, заступнику директора з навчально-виховної роботи, за сприяння у проведенні  обласного семінару, гостинність та співпрацю.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти