Семінар – практикум для заступників директорів з навчально – виховної роботи та відповідальних за експериментально – дослідну діяльність в опорних школах області на тему «Експериментально – дослідна діяльність учителя – інноватора в умовах Нової української школи»

16 квітня 2019 року в ТОКІППО відбувся семінар – практикум для заступників директорів з навчально – виховної роботи гімназій, ліцеїв, колегіумів та відповідальних за експериментально – дослідну діяльність в опорних школах області на тему « Експериментально – дослідна діяльність учителя – інноватора в умовах Нової української школи». Мета семінару – розкрити важливість функції дослідно – експериментальної діяльності в гімназіях, ліцеях, колегіумах для підвищення якості освіти. Формувати навички системного експериментування, розробки, апробації, упровадження освітніх інновацій, в умовах реформування відповідно до Концепції « Нова українська школа».

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник директора з науково – методичної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат географічних наук, Ігор Вітенко наголосивши, що дослідно – експериментальна діяльність в закладі повинна бути спрямована на реалізацію компетентнісного навчання.

Продовжила роботу, директор державної гімназії м. Заліщики, Олександра Войчишин, провівши майстер – клас на високому професійному рівні. Тема майстер – класу «Роль керівника закладу освіти у формуванні та розвитку візії освітньої траєкторії», разом з директором гімназії на семінар був запрошеним переможець «Всеукраїнського конкурсу- 2019»,вчитель історії та основ здоров’я Василь Дяків, який розповів присутнім про нелегкий шлях до цього високого звання.

Майстер – клас на тему « Практичне впровадження здоров’язбережувальної технології « Навчання в русі» в освітній процес» підготовлений і проведений Світланою Корчаківською, заступником директора з навчально виховної роботи опорного закладу Почаївської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів та Галиною Бондар, вчителем початкових класів даної школи.

Цікавим і творчо підготовленим було Арттерапевтичне заняття « Кольоротерапія і її вплив на здоров’я», проведене заступником директора з навчально – виховної роботи Залужанської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів, Іриною Бірковою.

Учасники семінару мали можливість познайомитися із Володимиром Безрученком, заступником директора ТОВ « Київська енергетична агенція», кандидатом фізико – математичних наук, доцентом, старшим науковим співробітником і його темою « Використання сервісів платформи E – SCHOOLS в освітньому процесі». Володимир Сергійович відмітив, що електронний освітній проект « E – SCHOOLS» успішно впроваджується в освітніх закладах України в межах виконання державної програми « Нова українська школа» та схвалений до використання МОН України. Електронні журнали і щоденники використовують практично у всіх розвинених країнах світу. Їх впровадження передбачено Концепцією розвитку електронного урядування в Україні (матеріали додоються).

Про « Програму реалізації Всеукраїнського, інноваційного освітнього проекту « Я – дослідник» у всіх деталях на професійному рівні розповіла Олеся Олексюк, доцент, кандидат педагогічних наук ТОКІППО.

Ганна Лопатка , доцент, кандидат біологічних наук ТОКІППО у творчій доповіді на тему « Збереження здоров’я як домінанта освітнього середовища Нової української школи» відмітила, що основне в житті кожного учасника освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти є ЗДОРОВ’Я, яке неможна ні купити, а ні позичити.

Мети на семінарі – практикумі було досягнуто, а висновок один, сучасному суспільству потрібні саме ті люди, які не бояться ставити запитання, приймати рішення, нестандартно мислити.

Додаток 1

Додаток 2