Обласний семінар методистів з початкової освіти Тернопільської області

Ще В.Сухомлинський писав, що кожна дитина йде в школу з вогником у душі. Тому завдання педагога – підтримати цей вогник, щоб він не погас, або розпалити його ще сильніше. Для цього самому вчителю  потрібно перебувати в постійному пошуку цікавих методів, форм, прийомів, засобів, технологій навчання молодших школярів, сміливо та вміло поєднувати педагогічний досвід та інноваційні технології в освітньому процесі.

Питання щодо впровадження інтеграції в початковій школі як чинника формування ключових компетентностей  учнів, ефективних методів і прийомів формування компетентної особистості учня початкової школи є особливо актуальними сьогодні , в часи  впровадження Нової української школи.

Саме цим питанням  був присвячений обласний семінар методистів з початкової освіти Тернопільської області, який  відбувся  18 квітня 2019 р. в ТОКІПППО. Своїм досвідом роботи, своїми напрацюваннями з даного питання ділилися талановиті  педагоги Збаразького району.

Загальним оглядом здобутків та успіхів освітян району розпочав теоретичну частину семінару завідувач РМК управління освіти, молоді та спорту Збаразької РДА Бартошинський В.Д. Про педагогічну цінність інтегрованого підходу до навчання в початковій школі, та аспекти формування ключових компетентностей розповіли завідувач відділу дошкільної та початкової освіти ТОКІППО Коненко Л.Б. та методист РМК управління освіти, молоді  та спорту Збаразької РДА Ничка О.Б.

Надалі  учасники   семінару  знайомились з практичною діяльністю найкращих  вчителів    початкових класів Збаразького району, особливостями організації освітнього  процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи; сучасними методиками, які   застосовують  учителі для навчання учнів початкових класів.  Були продемонстровані цікаві способи інтеграції предметів в початкових класах (Сокальська Л.Б.);  шляхи формування компетентностей та цінності учнів Нової української школи (Петрик Г.В.); особливості  навчання на природі (Бабовал С.В.) досвід з питань організації освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства» в пілотному класі (Флінта Н.В.).  З захопленням  та піднесення  зустріли присутні  фольклорні пісенні та гумористичні композиції присвячені Великодню під виконанням надзвичайно креативних та творчих  молодих учителів початкових класів Дзвинячанської ЗОШ І-ІІ ст. Іванчук В. М.,Рудого Н. В., Дзьоби І.А.

Завершився семінар чудовим майстер-класом з розпису писанок «Орнаментика і колористика подільських писанок» під керівництвом майстринь народних художніх промислів Кватири І. І., Савюк Н. Ю.