Творча зустріч вчителів хімії області з автором підручників «Хімія» Попелем Павлом Петровичем

В актовій залі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулась творча зустріч з Попелем Павлом Петровичем, автором підручників «Хімія» (7-11 класи), кандидатом хімічних наук, доцентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У заході взяли участь вчителі хімії міста Тернополя і області, які працюють за підручниками П.П.Попеля.

На початку зустрічі заступник директора інституту з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно – комунікаційних технологій, кандидат філологічних наук, доцент Ольга Іванівна Когут звернулась до присутніх з вітальним словом, в якому наголосила на важливості творчого спілкування з авторами науково-методичних видань, можливості детально ознайомитись зі змістом і структурою підручника в умовах Нової української школи.

Попель П.П. ознайомив вчителів з вимогами, які ставляться Міністерством освіти і науки України до створення підручників:

  • формування засобами підручника ключових компетентностей, визначених Законом України «Про освіту»;
  • упровадження наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров`я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність»;
  • здійснення диференційованого підходу до навчання;
  • забезпечення умов для здійснення учнями самостійної навчальної діяльності;
  • ознайомлення з методикою проведення хімічного експерименту відповідно до програми.

Автор також розкрив особливості методичної системи навчання хімії в умовах Нової української школи, детально зупинився на методиці вивчення окремих тем програми, важких для сприймання учнями.

Вчителі висловили свої зауваження і пропозиції щодо змісту підручника «Хімія»  для 11 класу, за яким в цьому році працюватимуть.

Наприкінці зустрічі учасники долучились до обговорення актуальних питань сучасної хімічної освіти, отримали відповіді на запитання практики викладання хімії.

Ця зустріч була корисною і пізнавальною. Вчителі взяли для себе багато цікавої і змістовної інформації, яку зможуть використати у практичній діяльності, також висловили щиру подяку за цікавий, продуктивний захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини зустрічі.

Доступ до презентації виступу Попеля П. П.