«Формування екологічно свідомої моделі поведінки в учасників освітнього процесу через призму дослідницької роботи у НУШ» семінар-тренінг

6-го травня, на базі гімназії Гармонія Галицького коледжу імені В`ячеслава Чорновола, лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО, було організовано і проведено обласний семінар-тренінг «Формування екологічно свідомої моделі поведінки в учасників освітнього процесу через призму дослідницької роботи у Новій Українській Школі», за принципами  педагогіки партнерства, та в рамках реалізації змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток».

Своїм досвідом роботи поділились директор гімназії «Гармонія», Галина Михайлівна Балан, та вчитель німецької мови, Марія Андріївна Ятчук. Вони представили реалізацію концепції сталого розвитку у їхньому закладі, результати участі у міжнародних та Всеукраїнських проектах. Екологічну модель людського розвитку, засновану американським вченим Урі Бронфенбреннером, розкрила завідувач лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО Діана  Яценко. Вона зауважила, що в теорії екологічних систем, діти є як продуктами, так і творцями навколишнього середовища. За Бронфенбреннером, ситуації в житті можуть бути як нав’язаними дитині, так і надаватися результатом активності самої дитини. Коли діти стають старше, вони змінюють своє оточення і переоцінюють отриманий досвід.

Спікерами тренінгу були студенти-волонтери з Університету сталого розвитку  Німеччини, міста Еберсвальде – Дебора та Фредеріке Мушік, які відгукнулися на запрошення завідуючої лабораторії, Діани Яценко. Вони навчалися у Вальдорфській школі і продовжили своє навчання в напрямку екоспоживання та солідарного підприємництва, яке на сьогодні уже є звичним для Німеччини. Деборою і Фредеріке були проведені цікаві і активні вправи «Летючий килим»,  «Грядка мрії». А також вони  вчили згуртованості і комунікабельності. Дебора, розповіла про особливості навчання у Вальдорфській школі та суть солідарного підприємництва. Вчителі та учні, проявляли свою активність та креативність, маючи змогу удосконалити знання іноземної мови.

З трипільською культурою, учасників тренінгу познайомили директор Гадинківської ЗОШ I-IIIст. Копиченецької ОТГ Гусятинського району Люба Василівна Білик і вчителі громади, Людмила  Іванівна Козак та Ірина Василівна Андрусик. Вчителі та учні продемонстрували макет квітника, з використанням елементів трипільської культури. Також, вони провели цікавий та захоплюючий майстер-клас – «Трипільська культура з використанням кольорового піску та сухоцвітів».

Завершила семінар-тренінг Ліля Ярославівна Криховець-Хом`як, методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО. Вона представила програму курсу за вибором «Екоспоживач», співавторами якої є Ігор Михайлович Вітенко, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат географічних наук, і вчитель початкових класів Люба Іванівна  Чарторинська ЗОШ №1 міста Зборова та сама Ліля Ярославівна. Програма охоплює екологічні і економічні аспекти споживання.

Підсумком обласного семінару-тренінгу стали вручення подарунків і сертифікатів учасникам. Співробітники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО, Ольга Каплун та Андрій Черняк вручили учасникам екогорщики та насіння різних сортів квітів, зібране лабораторією ТОКІППО.

Атмосфера семінар-тренінгу була позитивною, учасники отримали багато цікавої та корисної інформації, здобули нові практичні навички для реалізації змістової лінії в НУШ «Екологічна безпека та сталий розвиток». Лабораторія ТОКІППО дякує, за сприяння та співпрацю, дирекції Гімназії «Гармонія» Галицького коледжу імені В`ячеслава Чорновола,  Балан Галині Михайлівні та їх колективу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти