Обласний семінар «Особливості організації дозвілля й оздоровлення дітей та учнівської молоді в контексті громадянської освіти Нової української школи»

28 травня відбувся обласний семінар «Особливості організації дозвілля й оздоровлення дітей та учнівської молоді в контексті громадянської освіти Нової української школи» для осіб, що відповідають за оздоровлення дітей у районах(ОТГ) та містах обласного значення, підготовлений методистами центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Оксаною Сесик та Лілією Мудрик. Метою заходу було висвітлення та обговорення основних завдань літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році, надання рекомендацій щодо організації роботи дитячих оздоровчих таборів.

Налаштували присутніх на плідну й активну працю художні номери у виконанні учнів Тернопільського НВК«ЗОШ І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич. Цікавою та змістовною була презентація виховної роботи освітнього закладу, здійснена його директором Григорієм Рибаком.

Про стан підготовки до оздоровлюючого сезону дітей та учнівської молоді відповідно до Закону України «Про освіту» та концепції НУШ розповів Арсен Ляхоцький, начальник відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей Тернопільської ОДА.

Завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Світозара Хома закцентувала увагу присутніх на важливості співпраці школи, сім’ї та громади в організації оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді як запоруку виховання здорового молодого покоління та ілюструвала презентацію «Таборове дитяче самоврядування – запорука креативного відпочинку».

Засоби формування свідомого ставлення особистості до свого здоров’я у спектрі найважливіших завдань сучасної шкільної освіти проаналізувала Ганна Лопатка, кандидат біологічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО.

З особливостями психологічного здоров’я особистості дитини в освітньому вимірі сьогодення ознайомила учасників заходу Оксана Жизномірська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО.

Доцент кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук Марія Бойко докладно розповіла про методику виховної роботи в літніх оздоровчих таборах в контексті Концепції Нової української школи.

Форми залучення школярів до туристсько-краєзнавчих заходів в умовах літнього оздоровлення та відпочинку презентував завідувач організаційно-масового відділу Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Роман Романишин.                                            

Особливості організації дозвілля учнівського колективу в сучасному освітньому закладі проаналізувала й представила у презентації «Першочергові завдання освітніх установ щодо оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2019 року» Оксана Сесик, методист центру виховної роботи,захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Лілія Мудрик, методист цього ж центру, представила сучасні розробки щодо організації та проведення християнського табору та ілюструвала новинки літератури даної тематики.

Досвідом роботи в ракурсі організації дозвільної діяльності школярів літнього відпочинкового табору з денним перебуванням дітей поділилася Марія Дмитерко, начальник літнього пришкільного відпочинкового табору, заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Баворів.

Присутні мали нагоду стати активними учасниками майстер-класу «Лабораторія інтерактивних ігор», проведеного Оксаною Жизномірською та Оксаною Сесик, а також ознайомитися з інформаційними джерелами й виставкою методичної літератури, підготовленими Інною Сіньковською, завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО.

Робота завершилася підведенням підсумків та виробленням методичних рекомендацій.

Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення семінару, особливо відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей Тернопільської ОДА; кафедрі педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти ТНПУ ім. Володимира Гнатюка; Тернопільському обласному комунальному центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді; відділу освіти виконавчого комітету Великогаївської сільської ради; а також адміністрації, учням та керівникам художніх колективів Тернопільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» ім. Іванни Блажкевич, де відбувався захід.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти