Обласний семінар вчителів курсу «Основи християнської етики» та керівників гуртків духовно-морального спрямування опорних шкіл

Обласний семінар вчителів курсу «Основи християнської етики» та керівників гуртків духовно-морального спрямування опорних шкіл та закладів загальної середньої освіти, які планують стати опорними

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності,осередком духовності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь.

12 червня 2019 року відбувся  обласний семінар «Духовно-моральне виховання в бібліотечному вимірі» вчителів основ християнської етики опорних шкіл та закладів загальної середньої освіти, які планують стати опорними, в приміщенні Тернопільської бібліотеки-філії № 2 для дітей Тернопільської міської ЦБС.
Учасників заходу радо привітала завідувач бібліотеки-філії №2 для дітей Галина Компанієць та працівники закладу.
При бібліотеці №2 для дітей Тернопільської міської ЦБС, яка знаходиться у пам’ятці архітектури XIX ст. «Вілла Грабовських», відкрито музей «Літературне Тернопілля», метою роботи якого є збереження літературного надбання краю, згуртування громади міста для відродження славетних традицій красного письменства Галичини.
Галина Компанієць у своєму вступному слові зазначила, що дитяча бібліотека – це центр інформації, інтелектуального збагачення дитини, розвитку її творчих здібностей, світлиця духовності.

Про морально-духовний розвиток школяра крізь призму цінностей Української Хартії вільної людини розповіла Світозара Хома, методист, в. о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО. Оксана Сесик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО у своєму виступі «Співпраця школи і бібліотеки – один із дієвих засобів різнобічного виховання здобувачів освіти» зазначила, що працюючи в тісному контакті з учителями, бібліотека повинна використовувати усі можливі форми співробітництва в здійсненні виховання культури читання школярів під час викладання різних предметів, у повсякденній роботі з читачами-учнями. Методист наголосила, що активна участь  бібліотекарів  сприятиме визнанню бібліотеки стратегічним партнером національної освіти, ініціатором інноваційних змін, центром інформаційної підтримки освітнього процесу.

Чому так важливо говорити сьогодні про формування читацької компетентності? Відповіла на дане запитання у своїй доповіді «Медіаосвіта як ефективний засіб формування читацької компетентності здобувачів освіти» доцент кафедри ТОКІППО, кандидат педагогічних наук Оксана Городецька. Сучасний здобувач освіти легше орієнтується в комп’ютері, аніж у текстовому форматі. Та все ж навички читання не втрачають актуальності, адже досі більшість інформації в соціальних мережах або текстова, або супроводжується текстом. Формування читача, читацької компетентності школяра є актуальною педагогічною проблемою, оскільки в умовах розвитку інформаційних технологій помітним є  згасання інтересу здобувачів освіти до художнього слова, що негативно позначається на їхньому подальшому житті.

Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, пригадала учасникам заходу про застосування ефективної технології навчання – методу проектів, зокрема зупинилася на використанні арт-, тревел-, смеш-, джан-, кук-буків у роботі із здобувачами освіти під час проектної діяльності.

Завідувач бібліотеки-філії №2 для дітей Галина Компанієць  презентувала колекцію унікальних арт-буків «Мого народу гілочка тернова», що складається із 12 рукотворних книг, присвячених духовним світочам нашого краю.

Екскурсію за арт-буком «Мати Йосифа Вітер – патріотка України і Української церкви»  про ревну патріотку України, сподвижницю Митрополита Андрея Шептицького і Патріарха Йосифа Сліпого, ігуменю монастиря монахинь Студійського Уставу, в миру Олену Вітер (1904-1988 рр.), Праведницю народів світу  провела  сестра Анатолія Івашків – ігуменя монастиря монахинь Студійського уставу у с. Великі Гаї Тернопільського району. В Єрусалимі, на Почесній стіні Праведників, вписано ім’я Матері Йосифи – ігумені монасти­ря студиток. Її  згадують не лише на стіні Праведників світу, але й на сторінках поезій відомого письменника Т. Осьмачки:

Крики чорні, крики птиці
в рідній, бідній стороні
разом з голосом черниці
не забути вже мені…

Олена Вітер заслуговує на нашу шану і пам’ять як людина, котра доклала чимало зусиль для скріплення віри і духовності, і, найважливіше, як людина, котра чинила добро навіть у найстрашніший час.

Організувала і провела засідання  Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО у тісній співпраці з працівниками Тернопільської бібліотеки-філії № 2 для дітей Тернопільської міської ЦБС.

Насамкінець хочеться щиро подякувати працівникам бібліотеки за співпрацю та активну допомогу в організації та проведенні заходу,  оскільки  сучасні бібліотеки – це не лише книгосховища, а просвітницькі та інформаційні центри.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти