Методичний супровід зростання якості історичної та суспільствознавчої освіти

21 серпня 2019 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна серпнева методична студія “Науково-методичний супровід зростання якості історичної, правової та громадянської освіти в умовах реалізації положень Концепції Нова українська школа”.

Учасниками обласної методичної студії стали методисти з історії та суспільствознавчих дисциплін районних/міських методичних кабінетів, органів управління освітою та методичних установ об’єднаних територіальних громад, керівники методичних об’єднань учителів історії та суспільствознавчих дисциплін.

Мета зібрання – підвищення рівня готовності до викладання історії та суспільствознавчих дисциплін в умовах реалізації положень Концепції Нова українська школа, а також активізація методичної роботи спрямованої на успіх, якісний кінцевий результат, стимулювання креативності педагогічних працівників.

У своєму виступі методист, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Іван Букавин акцентував увагу на необхідності підвищення рівня науково-методичного супроводу забезпечення якості історичної освіти в умовах реалізації положень Концепції Нова українська школа.

Методисти та вчителі обговорили актуальні питання викладання історії та суспільствознавчих дисциплін у 2019/2020 навчальному році, проаналізували «плюси» та «мінуси» нових навчальних програм та підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти.

З особливостями  організації науково-дослідної роботи в закладах освіти в контексті реалізації положень Концепції Нова українська школа ознайомила учасників засідання Марія Мартинів, методист, завідувач відділу організаційно-методичної та видавничої діяльності Тернопільського ОКІППО.

Організатором мозкового штурму «Інноваційна діяльність вчителя у забезпеченні якості освіти. Як організувати підготовку учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання» виступила методист Чортківського районного методичного кабінету Людмила Гедеон.

Із майстер-класом «Професійне зростання вчителя крізь призму участі в конкурсі «Вчитель року» з досвіду роботи переможця Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» виступила Тетяна Кульчицька, вчитель Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, заслужений вчитель України.

Завідувач науково-педагогічної бібліотеки Тернопільського ОКІППО Інна Сіньковська організувала для учасників обласної методичної студії інтерактивну презентацію «Професійний розвиток освітянина Нової української школи», здійснила огляд новинок науково-методичної літератури та публікацій до нового навчального року у фаховій періодиці.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти