Серпнева методична студія методистів, вчителів біології

19 серпня 2019 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна серпнева методична студія «Освітній простір сучасного учителя природничих дисциплін в умовах Нової української школи».  Учасниками обласної методичної студії стали методисти з біології районних/міських методичних кабінетів, органів управління освітою та методичних установ об`єднаних територіальних громад, керівники методичних об`єднань, учителі біології.

З вітальним словом до учасників методичної студії звернувся Ігор Вітенко заступник директора Тернопільського ОКІППО, який побажав у новому навчальному році миру, здоров`я, плідної праці, успіхів та перемог.

У роботі методичної студії  взяв участь кандидат біологічних наук, Заслужений вчитель України, директор з науково-методичної роботи Творчого об’єднання “Соняшник” Шаламов Руслан Васильович, який висвітлив питання «Новий стандарт освіти – від знань до компетентностей». Державний стандарт визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, загальний обсяг їхнього навчального навантаження в базовому навчальному плані базової середньої освіти. Акцентував увагу на питаннях:  якими навичками має володіти учень у базовій середній школі, які предмети та інтегровані курси потрібно викладати, і чому важливо чітко розуміти критерії за якими вимірюватимуться результати навчання дітей. Руслан Васильович, як співавтор підручника (Р.Шаламов, М.Каліберда, Г.Носов) «Біологія та екологія» для 11 класу закладів загальної середньої освіти (рівень стандарту) поділився роздумами щодо висвітлення послідовності  і змісту навчального матеріалу в 11 класі; висвітлив питання формування критичного мислення як важливої складової навчальної діяльності на уроках біології.

Питання: наскрізні змістові лінії при вивченні навчальних предметів; науково-методичні засади викладання біології та природознавства, методичне забезпечення шкільного предмета окреслила методист ОКІППО Ольга Турчин.

Під час роботи у методичній локації «Роль нового освітнього середовища у підвищенні якості освіти в контексті Нової української школи» Руслан Васильович Шаламов акцентував увагу на розкритті питання «Компетпентнісні завдання: джерела, використання, укладання». Показав потенціал завдань Міжнародної природознавчої гри «Геліантус» для розвитку ключових компетентностей учнів.