Друге засідання Школи професійного саморозвитку на тему «Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами»

25.09.2019р. року на базі ТОКІППО для практичних психологів і соціальних педагогів закладів інституційного догляду та виховання дітей відбулось друге засідання Школи професійного саморозвитку на тему «Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами», метою якої була активізація знань про історичний шлях надання допомоги дітям з ООП; аналіз основних напрямків соціально-педагогічного супроводу дітей з ООП у процесі реінтеграції закладів інституційного догляду і виховання дітей; розкриття напрямів та способів налагодження комунікативної взаємодії в системі «дитина з ООП – колектив однолітків», «педагог – дитина з ООП».

На засіданні виступили: Пєтушкова Л.А., експерт проекту «Реформування інтернатних закладів у Тернопільській області», що впроваджується консорціумом Оксворд Полісі Менеджмент, Вовк В., координатор проекту, Дрозд Р.О., начальник служби у справах дітей ТОДА.

Учасники активно і емоційно обговорювали питання впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі, етапів реінтеграції вихованців інтернатних закладів та їх психологічного супроводу у період трансформації закладів. Дискусія, яка виникла під час заняття, торкалась питання ролі дорослих у забезпеченні потреб дитини, альтернативних закладів напротивагу існуючим інтернатам, взаємодії в системі «батьки – дитина – громада» як необхідної умови в період адаптації дітей до нових освітніх закладів, які залишили інтернат.

На засіданні панувала дружня, позитивна і тепла атмосфера. Учасники підвели підсумки зустрічі та обговорили подальші кроки співпраці.

Оганізували і провели засідання ШПС методист НМЦПССР Ярмолицька С.О., в.о.завідувачка НМЦПССР Коротюк З.М.