Обласний семінар-практикум «Застосування дослідницьких прийомів і методів у роботі вчителів природничих дисциплін та трудового навчання для зацікавленості та інтересу учнів до пізнавальної та творчої діяльності»

24 вересня, на базі комунального закладу Байковецька ЗОШ I-II ступенів Байковецької ОТГ відбувся обласний семінар-практикум «Застосування дослідницьких прийомів і методів у роботі вчителів природничих дисциплін та трудового навчання для зацікавленості та інтересу учнів до пізнавальної та творчої діяльності». На обласному семінарі – практикумі було розкрито питання інноватики  в сучасній  освіті. Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора Тернопільського ОКІППО  з навчально-методичної роботи та міжнародного співробітництва представив Інноваційний освітній експеримент регіонального рівня «ЕКО-школа», який інтегрував у собі екологічні та здоров`язбережувальні технології  для формування екологічно-толерантної особистості та створення екоспільноти регіону. З науковими принципами та методикою створення шкільних дендраріїв учасників семінару – практикуму ознайомив Володимир Максимович Черняк, доктор біологічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільського ОКІППО. Діана Степанівна Яценко, методист, в.о. завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО, наголосила присутнім про актуальність компетентнісного  навчання через технологію дослідницьких проектів і презентувала проект «Байковецькі липи» який дав початок проекту «Вікові дерева Тернопільської області». Інноваційні дослідницькі експерименти та проекти «Навчання в русі», «Вчимося жити разом» та «Школи сприяння здоров`ю» мають бути популяризовані та знайти своє продовження в освітніх закладах. Зокрема цю проблематику підняла Людмила Андріївна Кучер, методист лабораторії Тернопільського ОКІППО. Ліля Ярославівна Криховець-Хом`як, методист відділу навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО ознайомила присутніх з авторськими ігровими методиками при виконанні предметів природничого циклу. На майстер-класах, проведеними методистами лабораторії Людмилою Андрієвною Кучер та Таїсією Іванівною Патолою,  з науковим супроводом доктора біологічних наук, професора Володимира Максимовича Черняка, для педагогів області були хорошою методичною допомогою.

Своїм досвідом у застосуванні дослідницьких прийомів у роботі з учнями поділилися колектив комунального закладу Байковецька ЗОШ I-II ступенів. Зокрема  директор школи Ольга Зіновіївна Пулька, вчитель біології та хімії Оксана Василівна Брегін спільно з учнями освітнього закладу  презентували STEM – проект «Медові гостини». У ньому було розкрито не тільки корисність липового меду, але і способи перевірки його на якість, а також правильне споживання.

Як завжди, освітній захід підтримали  своєю участю, і вітальними словами голова  Байковецької сільської ради Анатолій Романович Кулик та зав. методичним кабінетом відділу освіти Байковецької сільської ради Наталя Михайлівна Загнибіда. Семінар – практикум  був насиченим позитивними емоціями, цікавою інноваційною інформацією та корисними практиками.