Про День захисника України

Шановні колеги!

День Захисника України – свято встановлене 14 жовтня 2014 р. з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.  5 березня 2015 р.  Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким офіційно визнано цей день  вихідним.

2014 року в українському суспільстві внаслідок реакції на збройну агресію Росії  підсилилися тенденції декомунізації – відмови від радянських символів і свят. Указом Президента України встановлено щорічно 14 жовтня  відзначати   День захисника України та скасовано святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. Український інститут національної пам’яті мотивував вибір дати 14 жовтня як Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська на Покрову, адже 14 жовтня традиційно відзначається як день Українського козацтва та день створення Української повстанської армії – військово-політичної формації українського визвольного руху.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці з’явилося у Х ст. після того, як Божа Мати накрила своїм омофором Константинополь, чим врятувала його від знищення. Князь Ярослав Мудрий 1036 року розбив печенігів і на знак подяки збудував храм Благовіщення на Золотих Воротах, а 1037-го віддав увесь народ під опіку Богородиці.

День Українського козацтва встановлено 1999 року.

Восени 1942 року створені перші загони Української повстанської армії, яка оголосила у 1947 році Покрову своїм офіційним святом. Факт створення  та існування УПА – найбільший феномен ХХ століття. В 1944 році Повстанська армія нараховувала близько півмільйона осіб. У тісній співпраці з мережею ОУН вояки УПА вели доволі успішну, але надто кровопролитну війну з нацистськими та комуністичними загарбниками, а також польськими шовіністами. Підпільною боротьбою в період війни і післявоєнний час була охоплена уся територія України. Найбільша битва частин УПА-Південь  з військами НКВС відбулася 21-25 квітня 1944 р. біля Гурбів під Шумськом, а останні відомі збройні спротиви були 14 квітня 1960 року біля Лозів на Бережанщині та Улашківцях Чортківського району 1965року, а в 1967 р. загинув у с. Рукомиш Юрій Михайлецький.

Висловлюємо вдячність за мирне небо над головою, спокій у наших домівках мужнім захисникам України – військовослужбовцям Збройних Сил, національної гвардії, добровольцям, волонтерам, медикам, капеланам, які захищають східні кордони держави  від московського агресора та його поплічників ціною надзвичайних зусиль і навіть життя.

Вітаємо всіх захисників нашої держави! Бажаємо їм мужності та сил у боротьбі з агресором, здоров’я і щастя! Зі святом Вас, дорогі наші захисники!

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти