Майстер клас на тему «Самоорганізація старшокласників у технології профільного креативного навчання»

В рамках експерименту Всеукраїнського рівня за темою « Формування мистецького середовища в закладі загальної середньої освіти» у Тернопільському ліцеї № 21 – спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети 11 жовтня 2019 року було проведено майстер клас на тему «Самоорганізація старшокласників у технології профільного креативного навчання.»

Майстер клас підготовлено і проведено методистом відділу менеджменту координації та комунікації методичних служб ТОКІППО Наталією Смук. Вчителі ліцею мали можливість познайомитися із теоретичними основами управління процесами самоорганізації учнів і навчитися практично їх реалізовувати. Наталія Ришардівна зосередила увагу учасників майстер класу на технології профільного креативного навчання старшокласників, яка включає кілька етапів, а саме: формування понять про самоорганізацію; оволодіння основними положеннями самоорганізації; перелік основних соціально – психологічних та організаторських новоутворень; теоретичні основи управління процесом самоорганізації учня; практичні заходи в самореалізації.

Працюючи тривалий час, ведучи діалог, учасники заходу дійшли висновку про те, що самоорганізація людини – це показник високої її культури, раціонально використаного власного часу, як одного з найбільш цінних ресурсів особистого розвитку. Включення старшокласника в самоорганізацію виконує важливе завдання зміни його функцій із пасивного споживача знань на функцію здобувача – дослідника, який само організовується не тільки для плідної творчої роботи на уроці але й у позаурочній роботі.

…….Директор школи, Марія Ігорівна Гудима створює всі умови для професійного зростання педагогічних працівників ліцею тому завдання гуманізації й демократизації освіти в закладі стоїть на контролі креативного і мудрого керівника.