Обласний семінар-практикум з предмета «Захист Вітчизни» на тему: «Військово-патріотичне виховання як складова частина національно-патріотичного виховання: з досвіду роботи методичної установи та педагогічних колективів закладів освіти Підволочиської ОТГ»

17 жовтня 2019 року у Підволочиській гімназії імені Івана Франка з метою розглянути сучасні підходи та розробити рекомендації щодо посилення військово-патріотичного виховання в умовах закладу загальної середньої освіти відбувся обласний семінар-практикум методистів РМК (ММК, ОТГ) з предмета «Захист Вітчизни» на тему: «Військово-патріотичне виховання як складова частина національно-патріотичного виховання: з досвіду роботи методичної установи та педагогічних колективів закладів освіти Підволочиської ОТГ». Учасників семінару вітали начальник відділу освіти Підволочиської селищної ради Світлана Станіславівна Мотика та директор Підволочиської гімназії імені Івана Франка Оксана Володимирівна Коцій. Організацію військово-патріотичного виховання в закладах освіти Підволочиської ОТГ охарактеризувала завідувач методичного кабінету відділу освіти Підволочиської селищної ради Галина Ростиславівна Сакевич. Учасники семінару-практикуму відвідали зразковий музей визвольних змагань «За Україну,за її волю!», де вчитель історії Підволочиської гімназії імені Івана Франка Леся Едуардівна Плитка душевно провела цікаву екскурсію. До речі, завдяки Лесі Едуардівні у співпраці з Юрієм Мар’яновичем Мокрієм побачив світ двотомник Книги пам’яті Підволочиського району «За Україну, за її волю!» та відродилася у 2005 році юнацька патріотична організація «Львинець». Урочисто і хвилююче відбувся прийом гімназистів у лави ЮПО «Львинець». Молоді гімназисти отримали посвідчення з рук учасників бойових дій на Донбасі, поклялися на вірність Україні та вшанували хвилиною мовчання учасника російсько-української війни, який загинув 21 серпня 2015 року під час виконання бойового завдання поблизу м. Сєвєродонецьк, випускника гімназії Тараса Біленького, положивши квіти до меморіальної дошки.

Козацька звитяга, сила і наснага формується під час вивчення предмета «Захист Вітчизни», фізична культура та в ході проведення гурткової роботи. Учасникам семінару-практикуму була продемонстрована гра «Козацькі забави», яку підготували вчителі «Захисту Вітчизни» та фізкультури Роман Васильович Грицак, Василь Євгенович Луків, Любомир Борисович Шумський, Володимир Ярославович Мотика з методистом методичного кабінету Юрієм Мар’яновичем Мокрієм. Приємно відмітити, що керівництво відділу освіти сприяє позитивному вирішенню питань військово-патріотичного виховання як складової національно-патріотичного: предмет «Захист Вітчизни» читається в обсязі 140 годин (2 години в тиждень), вивчаються курси за вибором з допрофільної підготовки, виділено у закладах освіти І-ІІІ ст. по 0.5 ставки керівника гуртків військово-патріотичного профілю, турбується проблемами матеріальної бази.

Методист ТОКІППО Борис Олексійович Волянюк наголосив на використанні практичних форм і методиці реалізації принципів військово-патріотичного виховання у сучасних умовах та був модератором даного заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти