Обласний семінар-практикум «Науково-дослідна діяльність учнів у позакласній роботі з природничих дисциплін як засіб розвитку критичного мислення»

Новий Державний стандарт базової середньої освіти передбачає продовження реалізації концепції Нової Української школи в середній та старшій школі. Актуальними сьогодні стають форми та методи здобуття освіти, формування вмінь і навичок, які зможуть допомогти випускнику вирішувати життєві проблеми та реалізовувати себе і стати успішним та щасливим. Саме цій проблемі був присвячений обласний семінар-практикум «Науково-дослідна діяльність учнів у позакласній роботі з природничих дисциплін як засіб розвитку критичного мислення», проведений 31 жовтня 2019 року на базі Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу міста Тернополя, організований працівниками лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.  Нові підходи до навчання передбачають і створення нових експериментальних освітніх закладів. Саме з таким інноваційним освітнім експериментом регіонального рівня на тему «ЕКО-школа» ознайомив учасників заступник директора з навчально-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО, кандидат географічних наук Ігор Михайлович  Вітенко. Однією з платформ для проведення дослідництва може стати шкільний дендрарій, особливості його створення розкрив доктор біологічних наук, професор, в. о. зав. кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО Володимир Максимович Черняк. Розвиток критичного мислення дозволяє формувати в особистості  вміння аналізувати, систематизувати та висловлювати власну думку. Як технологія критичного мислення дозволяє реалізувати змістові лінії, зокрема «Екологічна безпека та сталий розвиток», а також роль дослідно-експериментальної роботи «Навчання в русі» у формуванні здорової особистості  розкрили методист, в. о. зав. лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО Діана Степанівна Яценко та методист Людмила Андріївна Кучер. Особливими гостями та учасниками обласного семінару-практикуму стали Іван Бойко та Христина Лібергер, що є засновиками україно-швейцарського підприємства ТзОВ «Жива Земля Потутори». Бережанського району. Вони розкрили суть вальдорфської педагогіки та особливості біодинамічного господарювання.

Практична частина була проведена викладачами відділення «Дизайн» Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Поберейко Оксаною Михайлівною та Кульгавець Мар`яною Володимирівною було проведено майстер-клас «Створення проекту квітника» у програмі Architect. Щиро дякуємо за співпрацю директору Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Мулярчуку Василю Миколайовичу та викладачам циклової комісії дизайну у проведенні обласного семінару-практикуму ініційованого Лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти