Cемінар для методистів закладів позашкільної освіти області на тему «Вектори розвитку закладу позашкільної освіти в умовах розбудови Нової  Української  школи»

06 листопада 2019 року відбувся семінар для методистів закладів позашкільної освіти області на тему «Вектори розвитку закладу позашкільної освіти в умовах розбудови Нової  Української  школи».

На семінарі було визначеного основні акценти діяльності закладів позашкільної освіти, обговорено наявні проблеми і подальші перспективи розвитку закладів в умовах реформування освітньої системи.

Особливості функціонування та перспективи розвитку позашкільної освіти в умовах реалізації Концепції Нової Української школи представив у своєму виступі Володимир МИСИК, заступник директора ТОКІППО, кандидат історичних наук.

Методичні рекомендації щодо організації сучасного освітнього простору закладу позашкільної освіти презентувала  Світозара  ХОМА,  завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти  ТОКІППО.

З темою «Заклад позашкільної освіти як центр освітньої, соціокультурної та громадянської діяльності в адміністративно-територіальній одиниці з урахуванням навчання впродовж життя» виступила Оксана ГОРОДЕЦЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент ТОКІППО

Своїми думками щодо співпраці закладів позашкільної освіти з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями поділився Михайло СИРОТЮК, депутат Тернопільської міської ради.

У рамках семінару досвідом роботи ділились педагоги Станції юних техніків м. Тернополя. Про методичний супровід професійної самореалізації педагогічних працівників ЗПО розповіла Галина ЛИТВИНЮК, директор ТКМЦ НОІМ. Розвиток освітнього середовища мСЮТ  представив Олег КОВАЛЬЧУК , директор КЗ ТМР «СЮТ».

Методисти позашкілля – це творчі, енергійні, креативні і талановиті педагоги. У цьому вкотре переконуємось під час практичного модуля семінару. Тут були проведені інтерактивні вправи «Зміст і технології професійного розвитку педагогічних працівників в умовах сучасного закладу позашкільної освіти», «Матриця розвитку багатопрофільного закладу позашкільної освіти  » (спікери – Олена МИТУЛИНСЬКА, заступник директора   з методичної роботи  КЗ ТМР «СЮТ» та Тетяна НЮНЯ, методист із виховної роботи ТКМЦ НОІМ)

Також учасники семінару мали змогу відвідати майстер-класи «Використання платформи ARDUINO  у вивченні інформаційних технологій ЗПО», «Майстерня роботів», «Застосування  3D технологій  в інтегрованому курсі «Інженерне моделювання та конструювання».

За результатами круглого столу були вироблені рекомендації для методистів ЗПО.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти