З Днем української писемності!

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

9 листопада Україна відзначає свято – День української писемності та мови. Знаменно, що свято збігається з днем пам’яті преподобного Нестора Літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, який стояв біля витоків української писемності.

У цей день проводяться тематичні заходи в освітніх установах. З метою затвердження статусу державної мови та підняття її престижу щорічно проводиться Міжнародний конкурс імені Петра Яцика. Головна традиція     свята – загальнонаціональний радіодиктант для всіх бажаючих.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу, запорука його існування. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Захищаючи рідну мову – захищаємо свою честь, гідність, право на існування, право на майбутнє. Тож плекаймо, зберігаймо, розвиваймо рідну та співучу українську мову!