Заняття постійно діючої школи професійного зростання «Засоби створення сприятливого виховного простору для підростаючої особистості»

05 листопада цього року відбулося заняття постійно діючої школи професійного зростання «Засоби створення сприятливого виховного простору для підростаючої особистості» для новопризначених класних керівників закладів загальної середньої освіти (одна особа від району, ОТГ та міста обласного значення), організоване Оксаною Сесик, методистом  центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти і Оксаною Жизномірською, кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО.

 На заході було розглянуто низку цікавих науково-методичних питань: особливості виховання творчої та успішної особистості в реаліях сьогодення; методики формування інноваційності та громадянських і соціальних компетентностей; створення психологічної атмосфери в учнівському та педагогічному колективах для досягнення освітніх цілей та підвищення професійного рівня; технологія розвитку творчих здібностей як ефективний засіб особистісного саморозкриття й самореалізації педагога та школяра; засоби формування учнівського колективу – важлива складова професійного зростання новопризначеного класного керівника; співпраця школи й бібліотеки – один із дієвих способів різнобічного виховання дітей та учнівської молоді (із досвіду роботи).

Зокрема, Оксана Сесик з методичної точки зору зосередила увагу на різнобічності технології розвитку творчих здібностей як ефективного засобу особистісного саморозкриття й самореалізації педагога та школяра.

Оксана Жизномірська окреслила аспекти компетентнісного підходу в роботі класного керівника; психологічний комфорт, що корелюється із професійним успіхом; творчі ресурси; технологію творчої особистості педагога; алгоритм творчої діяльності, а також форми, засоби, що сприяють саморозкриттю педагога як професіонала та учня – впевненого й самодостатнього громадянина своєї країни.

У практичній частині засідання представили власний досвід роботи творчі класні керівники, учителі Тернопільського ліцею № 21- спеціалізована мистецька школа імені І. Герети Олена Яворська та Олена Буяк. Про співпрацю школи й бібліотеки як один із дієвих способів різнобічного виховання дітей та учнівської молоді розповіла Марія Гаврон, шкільний бібліотекар цього ж освітнього закладу.

Оксана Сесик та Оксана Жизномірська презентували низку психолого-педагогічних технік, освоюючи які, вчителі активно, творчо працювали, вільно висловлювалися, проявляли ініціативу, ентузіазм та високу мотивацію до праці.

Досить цікавим для присутніх був майстер-клас із виготовлення та оздоблення подарункових шоколадниць із паперу, проведений учителем трудового навчання Тернопільського ліцею № 21- спеціалізована мистецька школа імені І. Герети Оленою Яворською. Використання педагогічних інновацій у виховній роботі новопризначеного класного керівника.

У рамках проекту «Бібліотека – безперервна освіта» Тетяною Ковальковою, завідувачем відділу міського абонементу Тернопільської УНБ та Людмилою Рюміною, завідувачем читального залу, увазі учасників заняття було представлено методичний бібліомікс: огляд новинок психолого-педагогічної літератури та  книжкову колекцію мистецького подружжя Дмитра й Віри Стецьків.

Пізнавально та неординарно продемонструвала книги-пам’ятки, стародруки, відомості про меценатів та покровителів української мови, писемності й науки у форматі проекту «Пам’ятки писемності України в світовій культурі» дизайнер, видавець, краєзнавець Наталя Кіналь.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що засідання такого формату спрямовує педагога (класного керівника) до позитивного налаштування (мотивації) освітніх змін, викликів, труднощів сучасної школи; формування  критичного, логічного, перспективного мислення; продукування нових ідей творчого та інноваційного виміру; позитивної й емоційної стійкості тощо.

На цьому заході новопризначені класні керівники мали змогу підвищити свій професійний рівень, набути практичних умінь та навичок, інтелектуально та емоційно збагатитися для подальшої ефективної співпраці з усіма учасниками освітнього процесу в своєму закладі.

Щиро дякуємо працівникам Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Тернопільського ліцею № 21 – спеціалізована мистецька школа імені І. Герети та Еко-бібліотеки №5 для дорослих за активну співпрацю.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти