Розвиток професійної мобільності викладачів математики в умовах реформування освіти

22 листопада 2019 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено семінар для методичного об’єднання викладачів математики ЗВО І-ІІ рівнів акредитації області з питання «Розвиток  професійної мобільності викладача математики в умовах реформування освіти». У ході проведення заходу учасники розглянули ряд питань, які стосувались, зокрема:  успішної підготовки студентів закладів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації до  ДПА з математики у 2019 році у формі ЗНО, розвитку професійно-важливих якостей педагога,  ознайомились із  програмним забезпеченням навчання математики. Захід пройшов у формі відкритого діалогу: учасники  ставили організаторам запитання, активно обговорювали ефективні підходи до організації навчального процесу з математики, обмінювались   думками. У ході дискусії викладачі отримали вичерпні відповіді на проблемні запитання.

Заступник директора з  питань зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти Шайнюк Юрій Чеславович ознайомив учасників семінару  із  порядком проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО  для випускників, які у 2019 році завершують курс повної загальної середньої освіти. Особливу увагу доповідач звернув на формат, терміни та умови її проведення, права та обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання, офіційні інформаційні ресурси. Юрій Чеславович  повідомив про можливість участі здобувачів освіти у пробному тестуванні, що дасть змогу учасникам завчасно ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, навчитися працювати з тестовими зошитами та бланками відповідей, спробувати розподіляти час на виконання тестів різної складності.

Для успішного складання ЗНО велике значення має не лише високий рівень володіння навчальним матеріалом, але й психологічна готовність випускників до перевірки якості знань. Завідувач кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Кавецький Віктор Євгенович охарактеризував основні  труднощі, з якими зустрічаються випускники при підготовці та складанні зовнішнього незалежного оцінювання, рекомендував шляхи формування  психологічних якостей, умінь і навичок у здобувачів освіти, які сприятимуть підвищенню ефективності підготовки до проходження ЗНО. Також Віктор Євгенович розглянув питання розвитку професійно-важливих якостей педагога.

Із програмним забезпеченням курсу математики, сучасними інформаційними ресурсами   ознайомила учасників семінару доцент кафедри змісту та методик навчальних предметів ТОКІППО, доцент Олексюк Олеся Романівна.  Викладач представила учасникам відповідну добірку цікавих інтернет-ресурсів, що допоможуть цікаво, змістовно та доступно подавати складні теми курсу математики.

Про ключові особливості підготовки студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації до ДПА у формі ЗНО з математики розповіла присутнім методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Іванюк Тетяна Георгіївна.  Методист ознайомила учасників семінару із загальними характеристиками сертифікаційної роботи, програмою  зовнішнього незалежного оцінювання з математики для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти; критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Тетяна Георгіївна поділилась власними підходами підготовки учнів доуспішного складання ЗНО та зауважила,  як уникнути учасникам прикрих помилок під час тестування.

На актуальних питаннях навчання математики студентів у розрізі сучасних вимог зупинилась Стельмащук Людмила Володимирівна, голова методичного об’єднання викладачів математики ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, викладач Гусятинського коледжу ТНТУ, кандидат фізико-математичних наук.

За результатами участі у семінарі викладачі отримали сертифікати, а також  інформаційні та методичні матеріали для практичного використання у професійній діяльності.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти