Обласний семінар “Формування патріотичних почуттів дітей дошкільного віку шляхом впровадження в освітній процес спадщини В.О.Сухомлинського”

«Патріотизм – серцевина людини,
основа її активної позиції
»
В. Сухомлинський

Патріотичне виховання, відтак виховання дітей свідомими, активними членами суспільства – одне з найскладніших завдань системи освіти, оскільки громадянськість, почуття патріотизму свідчать про найвищий ступінь розвитку особистості.

Ідеї патріотичного виховання за Сухомлинським прості і доступні для кожного вихователя і розпочинати його потрібно в ранньому дошкільному віці. Саме про систему формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку, яка ґрунтується на використанні спадщини В.О.Сухомлинського, представляли педагоги Монастириського району. Це представлення було організоване у вигляді семінару-практикуму з елементами тренінгу.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Когут О.І., заступник директора інституту з науково-педагогічної, навчальної роботи та ІКТ. Освітній простір Монастирищини представила Тиханська Т.М., завідувач РМК. Про реалії функціонування освітніх закладів, в умовах децентралізації, розповіла Фецак І.М., начальник відділу освіти Коропецької ОТГ. Глембіцька О.З., методист РМК, поділилася системою методичної роботи по формуванню професійних компетентностей педагогів дошкільних закладів.

А розпочався семінар з традиційного в НУШ ранкового кола, яке майстерно провела методист Глембіцька О.З. Метою цього кола було: знайомство учасників зібрання, налаштування на тематику семінару та формування очікування.

Учасникам семінару були представлені три паралелі:

  1. Любов до Батьківщини починається з родини, рідної мови, материнської колиски.
  2. Виховуємо маленького громадянина-патріота.
  3. Виховання духовно багатої особистості дитини на спадщині В.Сухомлинського

На кожній паралелі були чудові виступи педагогів-практиків, які вдало чергувалися з  практичними формами роботи. Зокрема, учасники семінару працювали в групах, складали вірші на основі ілюстрацій до творів В.Сухомлинського із використанням технології креативного письма «5 відчуттів», виготовляли лепбуки «Національно-патріотичне виховання в творчості В.Сухомлинського», стали учасниками квест-гри з «чарівним кубом» «Стежками творчості В.Сухомлинського», для релаксації виконали психогімнастичні вправи та стали учасниками майстер-класу «Музичні пальчикові ігри», створивши «Хор пальчиків».

Методист дошкільної освіти ТОКІППО Бачинська Н.Я., звернула увагу учасників семінару на необхідність проводити просвітницьку діяльність з батьками вихованців, активно залучати їх до проведення різноманітних виховних заходів для дітей. Метою такої діяльності має бути допомога батькам в спілкуванні та вихованні власних дітей та демонстрація важливості батьківського виховання, їх прикладу для формування особистості дитини.

Також був представлений посібник «Інтегровані заняття за казками В.Сухомлинського» в якому викладений авторський досвід педагогів ДНЗ №3 «Світлячок» м.Енергодар Запорізької області. Дане видання є гарним прикладом для педагогів ЗДО щодо популяризації власного досвіду та можливості монетизувати свою інтелектуальну працю.

На завершення семінару, Глембіцька О.З. провела тренінгові вправи, які допомогли підвести підсумки семінару, дали можливість висловитися бажаючим. Крім того учасники отримали методичний кейс «Використання спадщини В.Сухомлинського в освітньому процесі дитячого садка», який допоможе активно впроваджувати кращий досвід педагогів Монастириського району в свою діяльність.

Дякуємо усім методистам, педагогам ЗДО Монастириського району за організацію семінару, представлення власного досвід, за щирість, відкритість і бажання ділитися своїми кращими здобутками з колегами нашої області! Учасникам семінару бажаю натхненно впроваджувати в свою роботу кращі методичні родзинки своїх колег!

До нових зустрічей!

Детальніше про семінар можна дізнатися на блозі дошкільної освіти, який знайдете на сайті ТОКІППО або за посиланням https://zdo-tokippo.blogspot.com/

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти