Oбласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів освітніх закладів «Соціальна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі»

11. 2019 року в Тернопільському ОКІППО відбувся обласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів освітніх закладів «Соціальна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі», який організувала і провела методист НМЦПССР Ярмолицька С.О.

Метою заходу було розширити знання учасників про негативні явища в дитячому та молодіжному середовищі, причини виникнення та їх наслідки, проаналізувати основні стратегії профілактики тютюнопаління, вживання психоактивних речовин, розкрити зміст і методи профілактичної роботи практичного психолога і соціального педагога щодо попередження виникнення негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, розробити систему профілактики тютюнопаління, вживання наркотичних речовин.

Заступник директора ТОКІППО з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат історичних наук Мисик В.С. від імені адміністрації привітав учасників семінару, побажав плідної та успішної роботи. В своєму виступі звернув увагу на особливостях формування ціннісних орієнтирів в умовах превентивного виховання.

Жизномірська О.Я., канд. псих. наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, розкрила психологічні аспекти профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, основні моделі профілактики негативних явищ в роботі практичного психолога та соціального педагога.

Методист Ярмолицька С.О. акцентувала увагу учасників семінару на статистиці щодо вживання психоактивних речовин та тютюнопаління серед дітей та підлітків, основні завдання профілактичної роботи фахівця психологічної служби в освітньому закладі, на алгоритмі дій під час реалізації соціальної профілактики.

Провозюк Л.Г., практичний психолог, соціальний педагог Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, поділилася власним досвідом роботи щодо системи профілактики тютюнопаління та вживання психоактивних речовин учнівською молоддю в освітньому закладі.

На обласний семінар був запрошений канд. медичних наук, лікар-психіатр, психотерапевт Пришляк В.І., який проаналізував основні медико-психологічні аспекти виникнення залежної поведінки та її прояви в результаті вживання психоактивних речовин, розповів про механізми виникнення узалежненої поведінки та шляхи її подолання.

Для закріплення теоретичного матеріалу практичний психолог НМЦПССР Мерена Н.М. провела з учасниками кілька цікавих вправ. Також був проведений тест для самоперевірки рівня знань щодо правової відповідальності, яка пов’язана з наслідками вживання психоактивних речовин.

Під час дискусії практичні психологи, соціальні педагоги, виступаючі ділились досвідом та активно обговорювали питання наслідків вживання підлітками і молодими людьми психоактивних речовин та їх вплив на оточуючих, форми та рівні профілактичної роботи спеціалістів психологічної служби в освітньому закладі, ефективність профілактичних заходів і профілактичних програм, перспективи використання сучасних стратегій просвітницько-профілактичної роботи з учасниками освітнього процесу для попередження виникнення залежної поведінки.

Семінар завершився обговоренням учасників та виробленням рекомендацій.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти