Онлайн-семінар на тему “Актуальні проблеми, сучасний стан системи освіти за результатами моніторингових досліджень”

17 грудня 2019 року відбувся онлайн-семінар на тему “Актуальні проблеми, сучасний стан системи освіти за результатами моніторингових досліджень”. До участі у заході запрошувалися методисти з питань моніторингу якості освіти та інші зацікавлені педагогічні працівники.

Доповідачі представили результати міжнародних, всеукраїнських та регіональних моніторингових досліджень, у яких брала участь Україна та  наша область зокрема.

Олійник Ольга Йосипівна, методист Центру моніторингу якості освіти, ЗНО та аналітичної діяльності, ознайомила із станом справ в Україні з освітніми моніторингами та їхньою перспективою у світлі запропонованого у «Стратегії розвитку освітніх оцінювань у сфері загальної середньої освіти в Україні до 2030 року» плану імплементації моніторингових досліджень.

Шайнюк Юрій Чеславович, заступник директора  з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти, детально проаналізував  результати та перспективи участі України у міжнародному дослідженні PISA-2018.

Онищук Людмила Зеновіївна, завідувач Центру моніторингу якості освіти, ЗНО та аналітичної діяльності, ознайомила з результатами першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти .

Про результати регіонального дослідження «Освіта Тернопільщини в цифрах і фактах», яке проводить Центр моніторингу якості освіти, ЗНО та аналітичної діяльності вже 3 роки поспіль, доповіла Ольга Йосипівна Олійник.

Проводячи систематично моніторингові дослідження, ми будемо знати стан справ у освіті, а отже приймати рішення та запроваджувати зміни. А основною метою змін є поліпшення якості освіти.

Результати міжнародних, всеукраїнських та регіональних моніторингових досліджень повинні стати дороговказом для підвищення якості освіти у закладах освіти України, області.