Педагогіка партнерства: організація конструктивного діалогу між учасниками освітнього процесу в опорній школі

10 грудня 2019 року в інституті відбувся семінар-практикум для заступників директорів з виховної роботи опорних закладів області на тему «Школа як осередок розвитку громади: педагогіка партнерства». Метою і завданням заходу було ознайомити учасників з принципами та правилами педагогіки партнерства, розширити їх поінформованість про засадничі принципи взаємодії та комунікації між вчителями, учнями та батьками в ключових сферах шкільного життя; удосконалити навики організації конструктивного діалогу між учасниками освітнього процесу та опрацювати проект Меморандуму про співпрацю.

Кавецький В.Є., доцент, в.о. завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ОКІППО, кандидат педагогічних наук, зосередив увагу учасників на проблемі педагогіки партнерства як інноваційному освітньому процесі в опорній школі, спрямованого на її оновлення; модифікацію мети, змісту, організації, форм і методів навчання та виховання; адаптацію освітнього процесу до нових умов.

Смук Н.Р., завідувачка навчальним відділом підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів ОКІППО, у практичний спосіб загострила увагу педагогів на організації роботи класних керівників у трикутнику учні-батьки-школа: на гуманність, комунікативність, партнерство та ціннісне відношення до дитини.

Цікавою була робота в групах, яку проводила Хома С.О., завідувачка центром виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ОКІППО: педагоги пробували себе як в ролі керівників, так і в ролі школярів, застосовуючи педагогіки партнерства як формулу виховання активного громадянина.

Заключним етапом заходу було ознайомлення учасників з проектом Меморандуму про співпрацю між батьками, вчителями, адміністрацією і учнями спрямованого на організацію продуктивної взаємодії усіх сторін партнерства.

Заступники директорів з виховної роботи опорних закладів області отримали домашнє завдання обговорити Меморандум з усіма учасниками освітнього процесу та адаптувати його до умов своєї опорної школи.

Куриш О.С., методист, відповідальна за організацію та проведення заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти