Обласний семінар для учителів основ християнської етики гімназій, ліцеїв, колегіумів «Сучасний урок ОХЕ – спільна праця учителя і учня»

17 грудня в ТОКІППО відбувся обласний семінар «Сучасний урок ОХЕ – спільна праця учителя і учня».

У заході взяли участь учителі основ християнської етики гімназій, ліцеїв, колегіумів Тернопільщини, а також гості з Чернівців – директор благодійного фонду «Живи,Україно!» Василь Бербека, працівник фонду Тетяна Грушецька та вчитель ОХЕ Банилово – Підгірнівської гімназії Чернівецької області Лариса Михайло.

До присутніх звернулася методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО Лілія Мудрик, котра привітала учасників заходу та провела декілька практичних вправ. Яким має бути сучасний урок? Які є основні компоненти сучасного уроку? Відповіді на ці запитання запропонували вчителі ОХЕ.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті має значні переваги, нові технології роблять сучасний урок більш ефективним. Доцент кафедри менеджменту і методології освіти, кандидат педагогічних наук Оксана Городецька наголосила на теоретичних аспектах використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі. Вчителі мали можливість здійснити пошукову роботу, мандруючи сторінками Біблії та пройти веб – квест, створений на платформі Padlet.

Благодійний фонд «Живи,Україно!» – це активні громадяни, які сприяють розвитку соціально-відповідального суспільства, реалізуючи благодійні та соціальні проекти. Василь Бербека, директор благодійного фонду «Живи,Україно!», розповів про багатогранну діяльність фонду: проведення конкурсу «Знавці Біблії», реалізацію безкоштовних підручників з курсу « Основи християнська етика», проведення безкоштовних семінарів для вчителів основ християнської етики за участю представників МОН України, викладачів закладів вищої освіти, організацію безкоштовних тематичних таборів для учителів та учнів, благодійні акції для дітей із малозабезпечених родин тощо.

Майбутнє особистості, сім’ї, держави, суспільства і цивілізації в цілому значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління. Тетяна Грушецька, працівник благодійного фонду «Живи, Україно! наголосила, що метою проведення конкурсу «Знавці Біблії» є виховання християнських цінностей та вдосконалення роботи щодо вивчення Біблії в освітніх закладах. п. Тетяна ознайомила з Положенням проведення конкурсу та відповіла на ряд запитань.

Учитель основ християнської етики Банилово – Підгірнівської гімназії Чернівецької області Лариса Михайло поділилася власним досвідом роботи, демонструючи методику підготовки учнів до участі в конкурсі. Багаторічний досвід п. Лариси показав, що становище докорінно зміниться, праця учнів відчутно полегшиться і стане більш продуктивною, якщо мати чіткий план роботи.

Вчителі ОХЕ обмінялися знаннями та інформацією за філіжанкою кави, поставили ряд запитань гостям.

Учасники мали можливість ознайомитися з підручниками та посібниками з духовно-морального виховання, виданими Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» для підготовки до олімпіади    « Знавці Біблії».

Сертифікати вручив учасникам семінару Василь Бербека, директор фонду.

Дякуємо гостям за участь у семінарі. Надіємося на співпрацю.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти