Сучасні тенденції розвитку шкільної математичної освіти: практичний досвід

24 лютого 2020 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар “Сучасні тенденції розвитку шкільної математичної освіти: практичний досвід»  за участі Ю.О. Захарійченка, доцента кафедри математики Національного університету «Києво- Могилянська академія», експерта та розробника тестових завдань ЗНО, автора підручників та посібників з математики.

Відкрив семінар заступник директора Тернопільського ОКІППО Юрій Чеславович Шайнюк. У вітальному слові Юрій Чеславович побажав учасникам плідної співпраці та привернув увагу учителів до тенденцій та викликів сучасної системи шкільної математичної освіти, зокрема окреслив першочергові завдання, які  необхідно розв’язати учителям математики області для забезпечення належної організації з підготовки учнів до складання обов’язкової ДПА з математики, починаючи з 2021 року, у форматі зовнішнього незалежного оцінювання. Також Юрій Чеславович запевнив учасників семінару, що інститут сприяє та надалі сприятиме, своєчасно реагуватиме на запити та пропозиції освітян, надаватиме необхідну допомогу в науково – методичному забезпеченні викладання математики в закладах загальної середньої освіти області.

Учителі та методисти з математики області мали чудову нагоду ознайомитися з результатами освітнього оцінювання PISA, практичним досвідом укладання задач компетентнісного змісту, нетрадиційними та сучасними методами розв’язування математичних задач, зокрема й таких, що пропонуються на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Учасники з цікавістю слухали Юрія Олексійовича Захарійченка, доцента кафедри математики Національного університету «Києво- Могилянська академія», експерта та розробника тестових завдань ЗНО, автора підручників та посібників з математики, який представив практичний досвід  використання аркуша паперу прямокутної форми для подання навчального матеріалу, що значно полегшує учням сприймання та сприяє глибокому засвоєнню знань та формуванню предметних умінь. Юрій Олексійович провів майстер-клас з просторової трансформації плоского аркуша для засвоєння складних математичних понять та розв’язування задач з шкільного курсу  планіметрії та стереометрії. Учасники отримали практичний досвід організації навчального процесу з математики та рекомендації,  як за мінімальний час надати максимум важливої  та змістовної інформації. Також математики області ознайомились з особливостями підготовки школярів до складання ДПА з математики у форматі ЗНО у 2020 році, з авторськими методами розв’язування завдань демонстраційної версії сертифікаційної роботи ЗНО -2021.

До участі у семінарі були запрошені учасники творчої лабораторії учителів математики області з проблеми «Реалізація компетентнісного підходу до навчання математики».

Професійне, змістовне та цікаве спілкування безперечно сприятиме інформаційній і методичній підготовці вчителів області до розв’язання  першочергових завдань у забезпеченні якості шкільної математичної освіти.

Учителі та методисти, які були учасниками семінару, отримали сертифікати про короткострокове  підвищення кваліфікації.

Матеріали виступу Захарійченко Ю.О. розміщено у віртуальному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти