Майстер-клас на тему «Профорієнтаційна просвіта учнівської молоді щодо формування готовності до життєвого самовизначення» для практичних психологів закладів загальної середньої освіти

28.02. 2020 року на базі ТОКІППО для практичних психологів закладів загальної середньої освіти був проведений майстер-клас на тему «Профорієнтаційна просвіта учнівської молоді щодо формування готовності до життєвого самовизначення», метою якого було аналіз аспектів упровадження в освітній процес інноваційних технологій розвитку здатності учнівської молоді до вибору успішної професії, планування кар’єри та формування соціально значущих життєвих компетенцій відповідно до вимог сучасного ринку праці та їх ефективність; активізація діяльності практичних психологів щодо форм і методів роботи з професійного самовизначення учнів.

На майстер-класі розглядались питання про психологічне забезпечення професійного самовизначення учнів у контексті реалізації концепції Нової української школи (Коротюк З.М., методист, в.о.завідувача НМЦ ПССР); суть профорієнтаційної просвіти в діяльності практичного психолога та його професійна компетентність (Мерена Н.М., практичний психолог НМЦПССР); роль профорієнтаційної просвіти серед молоді щодо їх професійного та особистісного самовизначення (Ярмолицька С.О., методист НМЦПССР ТОКІППО); професіографування як засіб формування готовності молоді до життєвого самовизначення (Демидась С.Р., методист НМЦПССР ТОКІППО).

В практичній частині майстер-класу була проведена симуляційна гра «Ринок праці», в якій учасники мали можливість взяти участь в діяльності, подібній до купування та продажу продуктів на вільному ринку. За допомогою цієї гри учасники зрозуміли важливість особистісних якостей в професійній діяльності системи «Людина-людина», а також формували здібності ведення переговорів та вміння бути гнучкими в умовах реформувань.

Практичні психологи активно брали участь у грі, під час якої обмінювались думками та враженнями, відпрацьовували навички співпраці команди профорієнтаційної просвіти.

На майстер-класі панувала дружня і позитивна атмосфера. Учасники підвели підсумки та виробили рекомендації щодо подальшої діяльності в даному напрямку.