Про короткострокове підвищення кваліфікації (тренінг) учителів основ християнської етики

28 лютого 2020 року для учителів основ християнської етики у Тернопільському ОКІППО було проведено короткострокове підвищення кваліфікації (тренінг «Інтелектуальна карта: використання в освітній діяльності учителя основ християнської етики»). Захід організували Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти та Оксана Мочук, методист центру інформатики, ІКТ та дистанційної освіти.

Мета заходу-сформувати у вчителів основ християнської етики розуміння ролі

інформаційно-комунікаційних і мультимедійних технологій, мережевих засобів у освітнійдіяльності; надати учасникам необхідні знання та навички для створення власнихінтелектуальних карт за допомогою онлайн сервісів; визначити та обґрунтувати умовиефективного використання інтелектуальних карт як інструменту розвитку креативного такритичного мислення, механізму покращення ментальних характеристик на уроках ОХЕ.

Учасники тренінгу прослухали міні-лекцію Оксани Мочук «Інтелект-карти як ефективний інструмент роботи з інформацією», під час якої дізнались, про MindMap -дієвий засіб візуалізації, структуризації, котрий можна використовувати в освітньому процесі, основні ознаки інтелект-карт та вимоги до їх складання (за Сергієм Шипуновим).

Під час тренінгу Лілія Мудрик ознайомила учасників із шляхами ефективного використання ментальних карт на уроках ОХЕ, провела вправу «Ментальна карта в графічному зображенні» та допомогла учителям власноруч зобразити інтелектуальну карту «Ісус-Учитель» на папері.

Використовуючи безкоштовне онлайн програмне забезпечення учителі створювали ментальну карту разом з Оксаною Мочук, зберігали її в різних форматах,завантажували на комп’ютер для подальшої демонстрації та використання.

Усі учасники отримали Біблію у перекладі Рафаїла Турконяка, методичні посібники та журнал «Слово вчителю» від ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія»(директор Дарія Новікова) та сертифікат ТОКІППО про короткострокове підвищення кваліфікації. До зустрічі у ТОКІППО!