Проведено тренінг на тему «Шляхи реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» в основній та старшій школі»

28 лютого 2020 року на базі Тернопільського ОКІППО лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування проведено тренінг на тему «Шляхи реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» в основній та старшій школі». У ході навчання було виокремлено способи реалізації ряду завдань, визначених у Концепції «Нова українська школа», а саме: педагогіка партнерства, особливості навчання миру та створення безпечного середовища, упровадження освіти на основі розвитку життєвих навичок.

З вітальним словом  до педагогічних працівників області звернувся І.М.Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.  А також він акцентував увагу на необхідності розвитку в учнів життєво необхідних  навичок, що сприяють їх соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків, відновленню психологічної рівноваги та позитивній адаптації до змін оточуючого середовища в освітніх закладах і повсякденному житті. Д.С.Яценко, методист, в. о. завідувача лабораторії, створила позитивну, емоційно сприятливу атмосферу для навчання за допомогою вправи «Єдність у різноманітті». Актуальність впровадження інновацій в освітній процес та результативність їх застосування на прикладі спільного проекту з доведеною ефективністю «Вчимося жити разом» розкрила методист лабораторії, Л. А. Кучер. Основною формою роботи у рамках проекту є активна, творча групова взаємодія учасників між собою. Саме тому кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, Р.Я.Яковишин, зініціював обговорення теми «Тренінг – ефективний метод розвитку життєвих навичок». Особливості навчання миру на засадах життєвих навичок у теорії та практиці продемонструвала О.Я.Жизномірська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти. В.Є.Кавецький, кандидат педагогічних наук, в. о. завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, ознайомив педагогів з елементами освіти на основі розвитку життєвих навичок за допомогою САSЕ-технології та продемонстрував дієвість їх застосування.

Навчання відбувалося в атмосфері щирості, довіри й позитивного мислення. Надаючи зворотній зв’язок, учасники тренінгу констатували актуальність та своєчасність інтеграції напрацювань спільного проекту «Вчимося жити разом» в освітній процес основної та старшої школи, що дає можливість навчатися та використовувати у педагогічній діяльності сучасні технології, які відповідають європейським стандартам освіти.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти