Вебзасідання методистів, які відповідають за викладання географії ПРОБЛЕМИ І МОЖЛИВОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ШКІЛЬНОГО КУРСУ ГЕОГРАФІЇ

12 травня 2020 року відбулося вебзасідання методистів, які відповідають за викладання географії районних/міських методичних кабінетів та ОТГ на тему: «Проблеми і можливості дистанційного навчання шкільного курсу географії», де освітяни області ділитися досвідом роботи щодо організації дистанційного навчання шкільного предмета географія.

Заступник директора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк розповів про особливості підготовки випускників закладів загальної середньої освіти до ЗНО-2020 в умовах дистанційного навчання.

Про можливості дистанційного навчання географії й особливості організації дистанційної форми віртуального уроку у своєму виступі торкнувся заступник директора із науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО, кандидат географічних наук Ігор Вітенко.

Наталія Німко, методист з навчальних дисциплін Тернопільського районного методичного кабінету, детально зупинилася на огляді сучасних інтернет-ресурсах, які допоможуть вчителю географії ефективно організувати урок в умовах дистанційної комунікації.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Лілія Криховець-Хом’як розглянула проблеми дистанційного навчання, акцентувала увагу на аспекті оцінювання та умов завершення навчального року під час карантину, а також з практики роботи розповіла про можливості використання застосунку Viber у процесі вивчення шкільного курсу географія.

Надалі вчителі-практики поділилися прикладними аспектами вивчення курсу географії в умовах сьогодення.

Зокрема, вчитель географії Тернопільської класичної гімназії Ольга Романишин розповіла про конструювання і використання завдань творчого характеру для стимулювання креативних здібностей учнів на уроках географії в умовах дистанційного навчання.

Модель організації навчання предмету географія з використанням сервісів Moodle та Zoom представила Оксана Бай вчитель географії Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка.

Горин Андрій вчитель географії, заступник директора з НВР ЗОШ І-ІІ ступенів с. Дунів Заліщицького району, розкрив унікальні можливості використання інтерактивного змісту (3D-сцени) програм MozaBook та Mozaik Еducation, на уроках географії.

Відеозустріч організовано на платформі Google Meet за сприяння Центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій Тернопільського ОКІППО, технічну підтримку здійснено методистом центру Оксаною Мочук.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти