ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18  травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року розпочався процес депортації. 230 тис. людей, серед них все етнічне кримськотатарське населення, яке на той момент складало п’яту частину мешканців  Кримського півострову,  було депортовано. Кримські татари зазнали широкомасштабних репресій з боку радянського режиму, що призвело до масових смертей, переважно людей похилого віку, жінок та дітей. Лише в перші роки заслання кримськотатарський народ втратив 46,2% своєї чисельності. Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар.

З часу проголошення незалежності українська влада взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації. 20 березня 2014 р. Верховна Рада України прийняла Постанову № 1140-18 «Про… гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави», якою визнала кримських татар корінним народом України та гарантувала їхнє право на самовизначення в складі України.

В Україні проходять такі заходи із вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: вечори-реквієми, тематичні теле- і радіопередачі, тематичні заходи у закладах освіти та організація перегляду фільмів «Хайтарма» і «Чужа молитва», фотовиставки, концерти, інтерв’ю та зустрічі із учасниками депортації, конкурси ілюстрацій і творів.

18 травня з метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 року, просимо всіх, в межах компетенції, вжити заходів щодо перенесення запланованих на цей день заходів розважального характеру.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти