Актуальні питання підсумкового оцінювання з історії та суспільствознавчих дисциплін й організованого завершення 2019/2020 навчального року в умовах дистанційного навчання

15 травня 2020 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти (ТОКІППО) на платформі Google Meet (G Suite for Education) відбулася онлайн-нарада працівників методичних установ, які відповідають за викладання  історії та суспільствознавчих дисциплін у закладах загальної середньої освіти Тернопільської області «Актуальні питання підсумкового оцінювання з історії та суспільствознавчих дисциплін й організованого завершення 2019/2020 навчального року в умовах дистанційного навчання». Учасниками наради стали загалом понад 60 методистів, керівників методичних об’єднань учителів історії, педагогічних працівників закладів освіти Тернопільщини.

Нараду відкрив Іван Букавин, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО. Він окреслив актуальні питання розвитку історичної та суспільствознавчої освіти в умовах реалізації протиепідемічних заходів та здійснення дистанційного навчання.

Питання строків проведення, процедури тестування та інших особливостей зовнішнього незалежного оцінювання/державної підсумкової атестації з історії України в 2019/2020 навчальному році висвітлила у своєму виступі Людмила Онищук, методист, завідувач центру моніторингу якості освіти та аналітичної діяльності ТОКІППО.

Надалі учасники зібрання, під керівництвом модератора онлайн-наради Івана Букавина, зосередили основну увагу на розгляді важливих питань організованого завершення 2019/2020 навчального року, особливостей підсумкового (тематичного, семестрового, річного) оцінювання навчальних досягнень учнів з історії, правознавства та громадянської освіти в умовах дистанційного навчання.

Під час наради було налагоджено зворотній онлайн-зв’язок між учасниками заходу. Відбувся активний обмін думками (у тому числі й в онлайн-чаті). Також розглянуто низку інших важливих питань розвитку історичної освіти.

Насамкінець, за результатами онлайн-наради, що тривала понад дві години, підбито підсумки роботи, розглянуто та узгоджено методичні рекомендації:

1) Про проведення підсумкового річного оцінювання навчальних досягнень з історії та суспільствознавчих дисциплін в умовах дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти Тернопільської області в 2019/2020 навчальному році;

2) Про підсумкове оцінювання з історії та суспільствознавчих дисциплін учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою навчання в умовах дистанційного навчання;

3) Про оформлення шкільної документації з історії та суспільствознавчих дисциплін в умовах дистанційного навчання, зокрема, заповнення класних журналів із виставленням результатів підсумкового оцінювання.

Матеріали наради розміщено на сайті «Історія та суспільствознавчі дисципліни в школі» за покликанням:

https://metod-ist.jimdofree.com/офіційно/методичні-рекомендації/

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти