On Line вебінар – “Національно-патріотичне виховання як невід’ємна складова освітнього процесу” для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти області

21 травня 2020 року, в режимі On Line відбувся вебінар – “Національно-патріотичне виховання як невід’ємна складова освітнього процесу” для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти області, організований Буняк Світланою Миколаївною, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Спікерами заходу були педагоги з Бережанського району, Кременецького району та м.Тернопіль.

На вебінарі виступили:

Мисик Володимир Святославович, кандидат історичних наук, заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО із докладною та змістовною доповіддю “Громадянська освіта та національно-патріотичне виховання в контексті Нової Української школи”;

Хома Світозара Олегівна, завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКППО, розповіла та чітко окреслила, якою повинна бути організація продуктивної взаємодії педагога-організатора з учнівською молоддю для спонукання до активного прояву соціальної позиції патріота-громадянина через організацію діяльності учнівського самоврядування;

Буняк Світлана Миколаївна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, виступила із темою: “Військово-патріотичне виховання шкільної молоді: традиції та сучасність”.

Про Музейну педагогіку як елемент системи морально-патріотичного та духовного виховання особистості, розповіла Мудрик Лілія Євгенівна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІПППО, та наголосила про важливість духовного виховання сучасної молоді.

Із досвідом місцевої влади у організації національно-патріотичного виховання серед учнівської молоді на прикладі КП “Вишкільно-оздоровчий табір “Лисоня” імені Івана Гавдиди, поділився великий патріот, побратим Івана Гавдиди, у минулому учитель, а сьогодні сільський голова Саранчуківської ОТГ, Петровський Володимир Михайлович.

Спікером заходу була Лещук Оксана Петрівна, методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Бережанської міської ради, яка багато років життя присвятила організації та проведенню різноманітних патріотичних заходів у Бережанському районі та місті Бережани, та виступила  із доповіддю на тему: “Шкільний музей як центр національно-патріотичного виховання”.

Учасником заходу була педагог-організатор Попівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Кременецького району, сестра громадського активіста, патріота України Олександра Капіноса, який загинув на майдані у 2014 році, Капінос Наталія Анатоліївна, із темою: “Роль учнівського самоврядування у формуванні громадянської свідомості учнівської молоді”.

Про формування соціальних і громадянських компетентностей учнів на засадах педагогіки партнерства розповіли заступник директора з навчально-виховної роботи, Куцкір Світлана Владиславівна та педагог-організатор, Заверуха Тетяна Михайлівна (ТНВК «Школа-колегіум Патріарха Йосипа Сліпого»).

Щодо форм та методів реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Куропатницькому НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” виступила заступник директора з виховної роботи Куропатницького НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» Бережанської районної ради, Жайворонко Ольга Зеновіївна.

Учасником вебінару стала учителька історії, класний керівник 6 класу Потуторського НВК “ЗНЗ І-ІІІ ступенів -ДНЗ” Бережанської районної ради, Щур Мар’яна Миколаївна, яка виступила із змістовною та цікавою доповіддю на тему: “Формування національної самосвідомості учнів через використання у роботі місцевого краєзнавчого матеріалу”.

В час інформаційних технологій велику роль відіграє гурткова робота у національно-патріотичному вихованні, за допомогою технічних та наукових засобів здійснюється цей напрямок діяльності. Саме керівник дитячої радіостанції “Лисоня” Центру дитячої та юнацької творчості Бережанської міської ради, Грицишин Ігор Степанович та його колега-керівник мультимедійної студії “Равлик”, Мороз Мар’яна Ігорівна, поділилися здобутками та напрацюваннями у гуртковій роботі ( “Національно-патріотичне виховання засобами гурткової роботи”.)

Учасники вебінару мали нагоду почерпнути багато корисної та цікавої інформації, яку в подальшому будуть використовувати у своїй роботі.

Ми на правильному шляху, ми виховуємо патріота України, це було відображено у кожному виступі наших доповідачів. Але боротьба ще триває і наша робота продовжується!

Дякую усім за велику працю!

Дякую Мочук Оксані Богданівні, методисту ТОКІППО за роботу над технічним забезпеченням у проведенні вебінару.

Бажаю усім здоров’я, натхнення до життя та до праці на славу нашій Україні!

Слава Україні!

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти