Вебінар «Педагогічна практика В.Сухомлинського та Нова українська школа»

«Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні,
збудити в їхніх серцях почуття гордості,
власної гідності – це перша заповідь виховання»

Василь Сухомлинський

27 травня 2020 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  відбувся вебінар для голів районних методичних об’єднань класних керівників «Педагогічна практика В.Сухомлинського та Нова українська школа».

Мета заходу: проаналізувати можливість впровадження ідей В.Сухомлинського в умовах НУШ; окреслити актуальні проблеми виховання учнів у контексті педагогіки В. Сухомлинського, удосконалити фахову майстерність учасників вебінару та виробити методичні рекомендації щодо роботи класного керівника.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи, кандидат історичних наук Володимир Мисик, налогосивши на важливості педагогічної спадщини В.Сухомлинського в освітньому процесі та побажав плідної праці.

Завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Світозара Хома зосередила увагу на сучасних акцентах виховання, визначила основні пріоритети. Доповідач рекомендувала звертатися до педагогічної спадщини В.Сухомлинського при проектуванні виховного середовища закладу освіти.

Кандидат психологічних наук, доцент ТОКІППО Оксана Жизномірська виступила з цікавою доповіддю «Ідеї Василя Сухомлинського та інноваційні форми організації науково-методичної роботи з педагогічними працівниками», надала рекомендації щодо планування виховної роботи класного керівника.

Проблему «Використання педагогічних ідей В.Сухомлинського в процесі формування критичного мислення особистості» висвітлила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти  Зоряна Борисюк.

Про педагогічні ідеї В.Сухомлинського в організації освітньої діяльності з обдарованими дітьми розповіла методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Оксана Сидорська. Тему виховання патріотичних почуттів у дітей порушила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Світлана Буняк, звернувши увагу на важливості діяльнісного патріотизму, рідної мови та вихованні на прикладах («Ідеї формування громадянина-патріота у педагогічному доробку В.Сухомлинського»).

Цікаві роздуми щодо відображення біблійних постулатів у нормах моральності В.Сухомлинського висловила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Лілія Мудрик, проводячи паралель між творами духовно-моральної тематики митця і Біблії.

Наступні доповідачі зосередили увагу на важливих проблемах в освітньому процесі, а саме: «Вплив ідей Сухомлинського на формування НУШ», методист Козівського РМК Василь Маркусь, «Формування ключової компетентності «уміння вчитися впродовж життя» шляхом критичного мислення як основа педагогічних ідей В.Сухомлинського», учитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м.Заліщики Зоряна Костів; «Актуальні проблеми виховання в контексті педагогіки В.О.Сухомлинського», педагог-організатор Стриївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Збаразького району Ольга Мариновська.

Учасники вебінару мали змогу переглянути цікавий та змістовний ролик про значення педагогічної спадщини митця та впровадження його ідей в умовах НУШ.   За підсумками заходу буде видано електронний посібник (методичні рекомендації та матеріали вебінару). Рекомендований бібліографічний список літератури з теми «Педагогічна практика В.О.Сухомлинського та Нова українська школа» укладено завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО Інною Сіньковською.

Час минає, змінюються освітні технології, але теоретико-практичні рекомендації В. Сухомлинського не втрачають своєї актуальності, а, навпаки, в умовах сьогодення набувають нового звучання.

Ідеї видатного педагога про розвиток творчих здібностей і обдарувань школярів, зміцнення співдружності школи і сім’ї, патріотичне, духовно-моральне виховання та інші потребують поглибленого опрацювання, осмислення і творчої трансформації в процесі реформування сучасної школи.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти