Засідання круглого столу для працівників психологічної служби закладів освіти «Профілактика негативних явищ в освітньому просторі шляхом формування позитивної соціальної орієнтації учнівської молоді»

29 травня 2020 року в он-лайн режимі відбулось засідання круглого столу для працівників психологічної служби закладів освіти «Профілактика негативних явищ в освітньому просторі шляхом формування позитивної соціальної орієнтації учнівської молоді». У заході взяло участь близько 50 осіб.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи, канд. історичних наук Володимир Мисик, де звернув увагу на проблему розповсюдження негативних явищ серед дітей та молоді, важливості спільної роботи педагогічного колективу щодо профілактики негативних явищ в освітньому процесі: «Проблема негативних проявів серед учнівської молоді – це проблема, яку ми намагаємось подолати, не зважаючи на всі обставини, які існують, і протистояти тим небезпекам, які чатують на них (учнів) під час педагогічної роботи з ними».

Завідувач НМЦ ПССР Зоряна Коротюк, зосередила увагу на соціально-педагогічних аспектах профілактики негативних явищ та шляхах формування здорового способу життя.

Оксана Жизномірська, канд. псих. наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти розкрила особливості формування соціальних орієнтацій учнівської молоді, їх впливу на поведінку, залежність формування позитивних соціальних орієнтацій учнів від зовнішніх факторів, зокрема спілкування, отриманої належної інформації.

Про важливість та ефективність профілактики негативних явищ в діяльності практичного психолога в освітньому закладі, типи превентивних заходів в системі роботи психологічної служби, умови здійснення профілактичної роботи, розповіла у своєму виступі методист НМЦПССР Світалана Демидась.

Методист НМЦПССР  Світлана Ярмолицька ознайомила учасників з новими перспективними напрямками роботи соціального педагога щодо профілактики адиктивної поведінки в учнів, схильних до адикцій, завданнями та підходами щодо профілактики негативної поведінки, а також звернула увагу на вимоги до створення профілактичної програми спеціалістами психологічної служби, де важливе місце належить дотриманню професійної етики та загальноприйнятих моральних принципів.

Питання «Партнерська взаємодія в умовах превентивного виховного середовища освітнього закладу» висвітлила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Оксана Сесик, яка наголосила про важливість налагодження контактної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу як передумови створення позитивного мікроклімату в закладі, підтримуючого середовища для попередження виникнення негативних явищ і формування та реалізації успішної в професійній, особистій сфері молодої людини.

Практичний психолог НМЦ ПССР Надія Мерена презентувала одну з арт-технік, яку можна використовувати у роботі фахівців психологічної служби в електронному форматі «Намалюй мандалу».

Під час дебатної дискусії «Системний та мультидисциплінарний підхід до організації роботи  практичного психолога та соціального педагога з профілактики негативних явищ в освітньому просторі шляхом формування позитивної соціальної орієнтації учнівської молоді», учасники круглого столу обмінювались досвідом профілактичної роботи у своїх закладах, отримали відповіді на питання з даної проблеми і висловили побажання на подальшу професійну співпрацю.

НМЦ ПССР висловлює щиру подяку учасникам круглого столу за плідну та конструктивну роботу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти