Он-лайн презентація програм спеціального курсу «Культура добросусідства»  для керівників структурних підрозділів та методистів інституту

28 травня 2020 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти  відбулася он-лайн презентація програм спеціального курсу «Культура добросусідства»  для керівників структурних підрозділів та методистів інституту . До участі у заході  зареєструвались  40 учасників.

Мета заходу: ознайомлення з Програмою спеціального курсу «Культура добросусідства» та використання інформаційних ресурсів для підвищення професійних компетентностей працівників інституту з громадянської освіти.

З вітальним словом до учасників звернувся  Олександр Миколайович Петровський,  директор Тернопільського ОКІППО, який наголосив на важливості впровадження  програми яка спрямована на формування та розвиток соціальної та   громадянської і міжкультурної компетентності дітей та дорослих, окреслив актуальні питання щодо удосконалення фахової майстерності учасників заходу з питань громадянської освіти.

Змістовно та цікаво презентувала  програму спеціального курсу «Культура добросусідства» Маргарита Араджионі, кандидат історичних наук, провідна співробітниця Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, НГО «Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція і розвиток», співавторка програм «Культура добросусідства». Вона зосередила увагу на програмі як  інструменті формування соціальної компетентності, розвитку громадянської, міжкультурної і миротворчої освіти в Україні. Визначила основні пріоритети  щодо впровадження програми в області.

В заході взяла участь Ольга Іванівна Когут, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційних технологій. Вона розповіла, що цей курс є наскрізним,  програми розроблені від дошкілля до вищої школи,  підтримується Міністерством освіти і науки України. Структура і зміст курсу відповідають вимогам Концепції Нової української школи. Навчання за програмою курсу «Культура добросусідства» є важливим чинником підвищення кваліфікації для ЗППО.

Питання про формування громадянських компетентностей здобувачів освіти через впровадження програми наскрізного інтергованого курсу «Культура добросусідства» висвітлила Світозара Олегівна  Хома, в.о. завідувача Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, методист ТОКІППО.

Про проєкт робочого зошита для дітей і матеріалів для батьків і педагогів програми «Я, моя сім’я і мої сусіди» спеціального курсу «Культура добросусідства» ознайомила методист ТОКІППО, модератор он-лайн презентації- Голуб М.Я. Він призначений для ознайомлення школярів та їхніх батьків із рідним краєм, ментальними, мовними, релігійними, етнокультурними особливостями людей, які мешкають на Тернопільщині, для проведення системної виховної роботи, формування соціальних компетентностей, навичок конструктивної комунікації й успішної взаємодії у колективі. Зошит може бути використаний також як методичний посібник і хрестоматія для організації роботи учнів початкової школи на уроці, у позакласній роботі та вдома.

Забезпечувала трансляцію он-лайн презентації Оксана Богданівна Мочук,  методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і  дистанційної освіти ТОКІППО.

 

 

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти