Педагогічні читання – онлайн «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області

17 червня 2020 року, в режимі онлайн, відбулись педагогічні читання – «Роман Шухевич – командир Армії Безсмертних (до 113 річниці від дня народження)» для педагогів – організаторів та вчителів історії закладів загальної середньої освіти області, організовані Буняк Світланою Миколаївною, методистом центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

З привітальним словом виступив заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидат історичних наук, Мисик Володимир Святославович.

Із темою: «Проєктна діяльність як засіб виховання учнівської молоді на героїчних прикладах української історії» виступила завідувач центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Хома Світозара Олегівна, яка чітко окреслила основні напрями виховання та наголосила на громадянських компетентностях.

З погляду вивчення національно-визвольного руху, зокрема постаті Романа Шухевича в шкільному курсі історії України, виступив завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін ТОКІППО, Букавин Іван Ярославович, наголосивши, що потрібно виховувати патріота з правдивої історії та формувати особистість на власному прикладі.

Про військову діяльність Романа Шухевича на Тернопільщині говорив заступник директора Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, кандидат історичних наук, Волянюк Сергій Борисович, закцентувавши увагу на важливості вивчення героїчної історії нашого краю.

Про цінності родинних традицій та виховання Романа Шухевича розповіла методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Мудрик лілія Євгенівна, та наголосила на вихованні патріота-громадянина на прикладі родинного виховання Романа Шухевича.

Буняк Світлана Миколаївна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО,  виступила із доповіддю на тему: «Роль молодіжних організацій у становленні громадянина-патріота на прикладі життя і діяльності Романа Шухевича».

Образ Романа Шухевича знайшов відображення у художньому слові, в кіномистецтві, в музиці, в живописі, в монументальному мистецтві.

Із доповіддю «Людина виняткового гарту. Роман Шухевич у художньому слові» виступила методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, Борисюк Зоряна Володимирівна. Василевська Анастасія декламувала вірш про Романа Шухевича.

Про героїчну боротьбу УПА на сторінках рідного краю розповів вчитель історії Жуківської ЗОШ I-III ступенів ім. Б. Лепкого Бережанської районної ради, Подуфалий Михайло Васильович, який наголосив на визначних подіях історії національно-визвольних змагань на теренах Бережанщини.

Із доповіддю на тему: «Практичне використання історії ОУН-УПА у виховному процесі ЗЗСО» виступила директор Потуторського НВК «ЗНЗ I-III ступенів ДНЗ» Бережанської районної ради, учитель історії, Поляк Ольга Михайлівна, яка говорила про квест-гру «Повстанська стежка».

Хай ім’я Романа Шухевича і легенда про його чин палає серед нас невгасаючим полум’ям, яке запалює в серцях справжніх патріотів Величну Ідею Добра і Краси, і хай веде всіх нас, хоч і різними шляхами, але до одної мети, до Соборної, Суверенної, і ні від кого Незалежної Української держави!

Слава Роману Шухевичу!

Слава Україні!

Дякую усім за участь у педагогічних читаннях, дякую Мочук Оксані Богданівні, методисту центру ІКТ ТОКІППО за технічне забезпечення проведення заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти