Майстерність учителя математики. Розвиток професійно-методичної компетентності учителів математики у світовому досвіді та на практиці

Науково-методичні працівники ТОКІППО та творчі учителі математики області представили нові можливості, володіння мистецтвом та інструментами ефективного викладання математики, нестандартний підхід до розв’язування типових завдань, використання дієвих методик, які сприяють розвитку пізнавальної активності школярів та мотивують до вивчення нового у ході проведення  науково-методичного онлайн – дискурсу «Майстерність учителя математики. Розвиток професійно-методичної компетентності учителів математики у світовому досвіді та на практиці», який відбувся  23 червня 2020 року. Мета заходу полягала у поглибленні науково-теоретичної підготовки учителів математики області з предмету та методики його викладання, ознайомленні із новітніми технологіями навчання у площині світового досвіду.

Модернізація системи освіти, підвищення конкурентоспроможності економіки, інформатизація суспільства та розвиток науково-технічного прогресу визначають якісно нові підходи до організації освітнього процесу з математики. Викладач кафедри  менеджменту і методології освіти ТОКІППО, кандидат економічних наук Бабовал Надія Ростиславівна зосередила увагу учасників на  важливості математичної освіти для становлення особистості, успішного майбутнього країни та її стабільного економічного розвитку. Також Надія Ростиславівна  відзначила глибоку мотивацію та налаштування учителів до осучаснення та оновлення знань, вмінь, інструментів, адже результат навчання значною мірою залежить від майстерності педагога, від конкретних та ефективних методик, які використовуються у щоденній практиці. Науковець надала ефективні шляхи впровадження педагогіки партнерства у процес  навчання математики як важливого компоненту у формуванні здобувача освіти НУШ.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Іванюк Тетяна Георгіївна ознайомила учасників із підходами до  навчання математики в країнах, де школярі демонструють стабільно високі результати у різноманітних математичних змаганнях, моніторингових дослідженнях PISA та TIMSS, отримують першість в міжнародних олімпіадах. Методист зосередила  увагу на практичних підходах організації освітнього середовища з математики на засадах особистісно зорієнтованого, діяльнісного та компетентнісного навчання. Тетяна Георгіївна  представила методичні прийоми нестандартного подання навчального матеріалу, візуалізація якого значно полегшує сприйняття інформації та сприяє глибокому засвоєнню знань, формуванню умінь та розвитку мислення учнів.

У практичній частині дискурсу педагоги ознайомились із досвідом роботи учителя математики Тернопільської спеціалізованої школи № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов, фіналістом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Математика» Ільчук Людмили Михайлівни. Досвідчений учитель-практик привернула увагу учасників до проблемних методів навчання математики, використанні проєктних технологій на уроках, а також поділилась цікавими напрацюваннями в організації дистанційного навчання. Не оминула Людмила Михайлівна питання застосування навчального матеріалу в реальних життєвих ситуаціях, організації досліджень на цікаву пізнавальну тему, що дозволяє  побачити предмет з несподіваної сторони та виявити креативність у різних вимірах: від способів пошуку розв’язання до презентації інформації.

Захід завершився «круглим столом», у ході якого учасники налагодили дієвий зворотний онлайн  – зв’язок, обговорили напрями подальшої співпраці з питань упровадження сучасних методів та форм у навчальний процес з математики та підготували ряд рекомендацій.

Організаційно-технічний супровід проведення заходу забезпечила методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО Мочук Оксана Богданівна.

Матеріали науково-методичного дискурсу «Майстерність учителя математики. Розвиток професійно-методичної компетентності учителів математики у світовому досвіді та на практиці» розміщено у віртуальному кабінеті «Педагогічна майстерня математики».

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти