Серпнева методична студія для методистів з географії і економіки КОНЦЕПТ ЦІННОСТЕЙ ЧЕРЕЗ ІННОВАЦІЙНІ ІНСТРУМЕНТИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ І ЕКОНОМІКИ

21 серпня 2020 року відбулася серпнева методична студія для методистів, які відповідають за викладання географії і економіки районних/міських методичних кабінетів та ОТГ на тему: «Концепт цінностей через інноваційні інструменти навчання географії і економіки». Учасники онлайн зібрання обговорили питання щодо необхідності формування гармонійно розвиненої особистості у процесі ціннісних орієнтацій, з використанням інноваційних інструментів навчання географії і економіки, враховуючи умови цифровізації освіти відкритого освітнього простору Нової української школи.

Розпочав захід заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО, кандидат географічних наук Ігор Михайлович Вітенко, який, привітавши учасників, подякував усім методичним структурам, методистам, які відповідають за викладання географії і економіки, вчительству області за плідну співпрацю з структурними підрозділами Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти та активну життєву позицію в непростих умовах організації дистанційної освіти, а також розглянув можливості дистанційного навчання шкільного курсу географії у новому навчальному році.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Лілія Ярославівна Криховець-Хом’як у своєму виступі наголосила на інструктивно-методичних засадах вивчення навчальних предметів географія і економіка у закладах загальної середньої освіти Тернопільської області у 2020/2021 навчальному році через призму ціннісних орієнтирів сучасної української школи.

Заступник директора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Юрій Чеславович Шайнюк зробив короткий аналіз підсумків цьогорічного ЗНО-2020, враховуючи умови дистанційного навчання та окреслив перспективи ЗНО на 2021 рік.

Про системно-ціннісний підхід виховання учнів через можливість створення експериментального освітнього простору розповіла методист, в.о. зав. лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування Тернопільського ОКІППО Діана Степанівна Яценко.

Акценти формування ціннісно-інноваційного середовища для учнів засобами емоційного інтелекту розглянула доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти кандидат психологічних наук Тернопільського ОКІППО, Оксана Ярославівна Жизномірська. А методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Наталя Романівна Саранчук продемонструвала прикладні аспекти розмаїття образів природних стихій та їх вплив на емоційно-ціннісній стан людини у творах музичного та образотворчого мистецтва.

Завершився захід круглим столом, де учасники у форматі дискусії активно обговорювали питання щодо формування ціннісних орієнтацій з використанням сучасних інструментів навчання географії та економіки, враховуючи умови цифровізації освіти відкритого освітнього простору Нової української школи.

Відеозустріч організовано на платформі Google Meet за сприяння Центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій Тернопільського ОКІППО, технічну підтримку здійснено методистом центру Оксаною Мочук.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти