Серпнева методична студія «Науково-методичний супровід вивчення основ здоров’я в умовах Нової української школи»

Відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти 25 серпня 2020 року у режимі відеоконференції на платформі Google Meet проведено онлайн-секцію для методичних працівників РМК/ММК, ОТГ, які відповідають за стан викладання   основ здоров’я, у рамках Серпневих науково-методичних студій на тему: «Науково-методичний супровід вивчення основ здоров’я в умовах Нової української школи».

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Турчин Ольга Василівна ознайомила учасників із  науково-методичним супроводом забезпечення якості викладання  основ  здоров’я  у 2020/2021 навчальному році через призму ціннісних орієнтирів  Нової української школи. Основи здоров’я – інтегрований предмет, що за змістом об’єднує питання здоров’я та безпеки життєдіяльності. Його завданням є формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, опанування основ здорового способу життя, життєвих навичок безпечної та здорової поведінки, формування в учнів здоров’язбережувальної компетентності.

У роботі онлайн-студії взяла  участь   Лопатка Ганна Федорівна, кандидат біологічних наук,   доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, розкрила питання формування здоров’язберігаючих компетентностей учнів на уроках основ здоров’я шляхом використання інноваційних методів навчання. Ефективними на уроках основ здоров’я повинні бути сучасні педагогічні технології, що грунтуються на використанні методів інтерактивного навчання у тому числі й системи завдань і вправ, зорієнтованих на діалогові форми навчальної взаємодії, використання елементів тренінгових форм, проектної діяльності.

Досвідом роботи з організації викладання основ здоров’я  в закладах загальної середньої освіти з питання «Інноваційні підходи в процесі викладання основ здоров’я. Практична спрямованість пізнавальної діяльності школярів у контексті компетентнісно зорієнтованого підходу викладання основ здоров’я»   з учасниками заходу поділився Дяків Василь Григорович,  вчитель Заліщицької державної гімназії, переможець конкурсу «Учитель року-2019» в номінації «Основи здоров’я», Заслужений вчитель України. Василь Григорович   розповів як  використовує інформаційно-комунікаційні технології й цифрові освітні ресурси. На уроках значну увагу приділяє формуванню у школярів здоров’язберігаючої компетентності, зосереджуючи увагу на всіх складових здоров’я, вихованні морально-етичних якостей особистості, опираючись на оздоровчі та культурні традиції українського народу, розвитку фізичних якостей. Ефективно використовує міжпредметні зв’язки з історією, літературою, музикою, образотворчим мистецтвом, математикою, біологією, англійською мовою, географією, що підсилює знаннєвий та естетичний впливи на учнів. Формує позитивну мотивацію та прикладне спрямування знань з основ здоров’я.

Технічний супровід  підготовки та проведення заходу  забезпечила О. Б. Мочук, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти