Засідання проблемної групи учителів математики області «Сучасні методики навчання математики. Методи фасилітації на уроках математики»

27 серпня 2020 року в режимі онлайн-зв’язку  в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулось чергове засідання проблемної групи учителів математики області з теми «Сучасні методики навчання математики. Методи фасилітації на уроках математики». Мета засідання полягала у визначенні стратегії удосконалення педагогічних підходів до викладання математики та ознайомленні з сучасними методами навчання математики, практичним досвідом.

Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Іванюк Тетяна Георгіївна ознайомила учасників із планом заходів щодо реалізації завдань державної політики, окреслених роком математичної освіти. Методист привернула увагу учасників до першочергових завдань, вирішення яких сприятиме  успішному початку нового навчального року та слугуватиме підвищенню якості шкільної математичної освіти області. Тетяна Георгіївна наголосила на необхідності долучення освітян області до Всеукраїнського флешмобу «Математика  в житті», важливості розвитку математичної грамотності у школярів, впровадженні міжпредметної інтеграції в навчальний процес. У своєму виступі методист зупинилась на особливостях викладання математики в закладах загальної середньої освіти області у 2020/2021 навчальному році, представила практичний досвід викладання окремих навчальних тем з математики з опорою на глибоке розуміння, осмислення  та усвідомлення  матеріалу, що вивчається.  Учасники заходу розглянули питання формування ключових компетентностей  школярів у процесі навчання  математики, ознайомились із методиками проведення сучасного уроку із використанням завдань з логічним навантаженням, можливостями змішаного навчання.

Під час проведення онлайн-засідання  учасники активно спілкувалися у чаті, обмінювались думками, що сприяло злагодженій роботі та ефективному зворотному зв’язку. Цікаві ідеї з практичного досвіду роботи щодо впровадження змішаного навчання представили Соловей Оксана Михайлівна, методист ТКМЦ НОІМ,  Ільчук Людмила Михайлівна, учитель математики Тернопільської спеціалізованої школи  І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов, Стецик Оксана Сергіївна, учитель Тернопільської Української гімназії імені І. Франка.

Учасники зібрання підготували методичні рекомендації щодо проведення Дня знань в закладах освіти області в рамках Всеукраїнського флешмобу «Математика в житті» та шляхів впровадження змішаного навчання у практику роботи учителів математики.

Матеріали засідання проблемної групи учителів математики розміщено у віртуальному методичному кабінеті  «Педагогічна майстерня математики».

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти