Секція Серпневих методичних студій «Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах: 2020/21 навчальний рік»

26 серпня 2020 року в рамках Серпневих методичних студій працювала секція «Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах: 2020/21 навчальний рік» для методисти дошкільної освіти, працівники методичних установ, відділів освіти, які відповідають за дошкільну освіту, або голови методичних об’єднань Тернопільської області.

В Україні дошкільна освіта є обов’язковою частиною у системі безперервного навчання. Дошкільні роки є важливим етапом для цілісного розвитку дитини. І нині зміст дошкільної освіти органічно пов’язаний з ідеями Нової української школи: він забезпечує наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в умовах шкільної реформи.

Як все буде відбуватися в новому навчальному році? Які рамки накладає адаптивний період на діяльність ЗДО і на що звертати особливу увагу? Саме відповіді на ці запитання мали можливість почути учасники секції.

Зокрема, у своєму виступі «Пріоритетні напрямки та головні орієнтири дошкільної освіти в сучасних умовах» методист відділу дошкільної і початкової освіти Бачинська Н.Я. розповіла про необхідність підтримки батьків у цей період та налагодження партнерських стосунків з сім’ями вихованців, про особливості організація освітнього процесу в адаптивний період тощо.

Спеціалісти області, які відповідають за дошкільну освіту, мали можливість познайомитися із методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО Ярмолицькою С.О. У своєму виступі Світлана Олегівна розповіла про важливість психологічного супроводу в ЗДО, познайомила з ресурсами свого блогу та зробила огляд основних категорій дітей, батьків та працівників, які потребують особливої уваги та підтримки психологів.

Про особливості інклюзивного навчання та універсальний дизайн в ЗДО педагоги мали можливість почути від методиста обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти ТОКІППО Олексишин А.Б.

А також, учасники студії, отримали «валізу» з інструментами для ефективної організації співпраці та вирішення професійних питань.

На завершення зустрічі, педагоги мали можливість поділитися своїми думками, висловити свої побажання щодо отриманої інформації та співпраці в наступному навчальному році.

Більше інформації щодо роботи секції «Ціннісні пріоритети дошкільної освіти в сучасних умовах: 2020/21 навчальний рік» в рамках Серпневих методичних студій та матеріали для використання в 2020/21 н.р. можна знайти за посиланнями:

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти