Онлайн-тренінг «Хмарні сервіси в роботі вчителя історії та суспільствознавчих дисциплін. Google Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання»

З метою розвитку інформаційно-цифрової компетентності та підвищення рівня готовності педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Тернопільської області до викладання в умовах цифровізації освіти, передовсім, здійснення дистанційного навчання, Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти у вересні 2020 року започатковано проведення низки навчальних онлайн-тренінгів з освоєння хмарних сервісів, зокрема, Google Classroom.

11 вересня 2020 року, в Тернопільському ТОКІППО, на онлайн-платформах Google Meet та Google Classroom, відбувся перший такий тренінг – «Хмарні сервіси в роботі вчителя історії та суспільствознавчих дисциплін. Google Classroom як одна з платформ організації дистанційного навчання».

Під час тренінгу наставниками-тьюторами  педагогів були Іван Букавин, завідувач відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів, методист з історії та суспільствознавчих дисциплін та Галина Горда, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти Тернопільського ОКІППО.

На початку навчання між його учасниками відбувся обмін раніше накопиченим досвідом роботи з хмарними сервісами. Зокрема, власним, вже значним, досвідом роботи у сервісі Google Classroom поділилася Ірина Гуменна, вчитель історії Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов.

У ході навчання учасники тренінгу оволоділи новими знаннями, а також засвоїли, поглибили та вдосконали практичні навики використання хмарних сервісів, застосунків Google для створення освітнього онлайн-середовища, налагодження взаємодії між педагогами та учнями. Вчителі історії та суспільствознавчих дисциплін навчилися налаштувати сервіси Google Classroom, створювати предметні курси для організації дистанційного навчання.

Здобутими знаннями та навиками роботи на платформі Google Classroom педагоги зможуть скористатися для організації дистанційного навчання, на уроках та в позакласній діяльності, а також у методичній роботі.

За підсумками  навчання-тренінгу свій кваліфікаційний рівень підвищили понад 90 вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін закладів загальної середньої освіти Тернопільської області. Усім їм буде вручено сертифікати про підвищення кваліфікації обсягом 3 години.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти