Про круглий стіл «Педагогіка партнерства як формула виховання активного громадянина»

З метою удосконалення професійних компетентностей  впровадження педагогіки партнерства, формування навичок ефективної взаємодії з учнями, батьками, колегами, розвитку та саморозвитку педагогічної майстерності у ТОКІППО проведено онлайн круглий стіл, учасниками   якого були заступники директорів з виховної роботи  опорних шкіл, гімназій, ліцеїв та колегіумів області.

Захід відкрила Куриш О.С. методист відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб. Оксана Степанівна у своєму тематичному виступі «Сучасний заклад загальної середньої освіти як модератор партнерської взаємодії у громаді» актуалізувала питання школи як осередку розвитку громади.   Враховуючи сучасні умови змішаного навчання школярів, доцільно у виховній діяльності розгорнути міні-індивідуальні проекти, до яких, разом із   шкільною молоддю, будуть залучені батьки та інші учасники родини та громади. Такі міні-проекти  сприятимуть  вихованню особистості  через тріаду «школа – сім’я – громадськість», яка міцно закорінена в народній педагогічній традиції українців.

Тему «Формування ціннісних життєвих навичок дітей та учнівської молоді через співпрацю школи, сім’ї і громадськості» висвітлила Хома С.О., методист,   завідувачка центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти. Світозара Олегівна детально обговорила рекомендації щодо організації виховної діяльності в умовах змішаного навчання та впродовж роботи круглого столу працювала в чаті – відповідала на безліч різноманітних запитань ЗДВР.

В обговоренні проблематики круглого столу взяли участь Цьомик О.В., ЗДВР НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Великі Гаї» Великогаївської с/ради. Олександра Володимирівна поділилася досвідом клубної діяльності в умовах дистанційного навчання  як ефективної форми впровадження педагогіки партнерства.

Мирослава Яцентюк, заступниця директора Лановецької  ЗОШ І-ІІІ ст. №2 зосередила увагу на позаурочній діяльності – розповіла про роботу гуртків спортивно-туристичного спрямування у відкритому природньому середовищі.

Досвідом роботи, щодо використання ІКТ у налагодженні співпраці класних керівників, школярів та їх батьків, ділилися Пилипович Людмила Володимирівна (ОНЗ Білокриницька ЗОШ І-ІІІ ст. Кременецької р/ради) та  Пухайло Ольга Василівна (Підгаєцька гімназія ім. Маркіяна Паславського).

У підсумку роботи круглого столу вироблено методичні рекомендації щодо формування ціннісних життєвих навичок дітей та учнівської молоді через міні-індивідуальні проекти, що базуються на родинних традиціях: родинна реліквія (одяг, книжка, світлина, рушник ін.); традиційна родинна страва/випічка ін.  Такі ж міні-проекти можуть бути й екологічного спрямування: описана цікава історія саду, дерева, куща, квітки ін. На думку учасників заходу такі форми роботи сприятимуть творенню педагогіки партнерства у ЗЗСО.

Інформаційно-комунікаційний супровід круглого столу здійснювала  Мочук О.Б., методист  центру інформатики, ІКТ і дистанційної освіти ТОКІППО.

Відповідальна за проведення заходу Куриш О.С.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти