Ключові моменти якісної підготовки учителів математики області до участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2021»

30 вересня 2020 року в режимі онлайн зв’язку для методистів, керівників методичних об’єднань та учителів математики області проведено педагогічну студію «Ключові моменти якісної підготовки вчителів математики до участі у конкурсі «Учитель року – 2021». Захід організовано та проведено науковцями та методистами Тернопільського ОКІППО з метою забезпечення системної та цілеспрямованої роботи для підготовки учителів математики області до участі в конкурсі «Учитель року-2021», поглиблення науково-теоретичної підготовки  з предмету та методики його викладання, психології та педагогіки; організації, проведення та підвищення ефективності дистанційних уроків.

Методист ТОКІППО Іванюк Тетяна Георгіївна ознайомила учасників зібрання з планом роботи студії, метою і ключовими завданнями та представила доповідачів. У своєму  виступі Тетяна Георгіївна зосередила увагу на організаційно-цільовому та підготовчому етапах участі учителів у конкурсі. Методист надала орієнтовну структуру опису педагогічної ідеї вчителя, порекомендувала можливі форми, методи та прийоми представлення педагогічного досвіду в ході проведення майстер-класу. Також зупинилась методист на психологічних особливостях навчання математики засобами інформаційних технологій, зокрема запропонувала варіанти подання текстових матеріалів із врахуванням характеристик репрезентативної системи та типу темпераменту здобувачів загальної середньої освіти.

З особливостями проведення конкурсу «Учитель року-2021» в номінації «Математика»  ознайомила учасників методист  ТОКІППО Пришляк Ірина Михайлівна. Доповідач привернула увагу методистів та учителів до нормативних документів, які регламентують проведення, умови участі та часові рамки усіх етапів конкурсу. Ірина Михайлівна відзначила високу педагогічну майстерність та творчість вчителів математики області та висловила впевненість у їх можливостях гідно та успішно представити Тернопільщину на конкурсі.

Доцент кафедри педагогіки, психології  та інклюзивної освіти ТОКІППО, кандидат психологічних наук Жизномірська Оксана Ярославівна надала учасникам студії цінні професійні поради для успішної підготовки до першого зонального етапу конкурсу, який проходитиме у дистанційному форматі, проведення майстер-класу та уроків в режимі онлайн. Науковець привернула увагу до важливості створення позитивного емоційного навчального середовища, зупинилась на ключових моментах забезпечення зворотного зв’язку, порадила прийоми для забезпечення стійкої уваги та мотивації школярів впродовж усього заняття. Оксана Ярославівна наголосила на ключових моментах психологічної готовності учителя для успішної участі у конкурсних випробуваннях, порекомендувала способи подолання негативних емоцій; прийоми, що дозволять уникнути непередбачуваних ситуацій, які можуть виникнути під час роботи з дітьми в онлайн-форматі.

Із власними секретами досягнення успіху та практичними порадами з підготовки до участі в конкурсі поділилась з учасниками  учитель Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7 з поглибленим вивченням іноземних мов, фіналіст Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Математика», учитель-методист  Ільчук Людмила Михайлівна. Досвідчений учитель-практик зупинилась на важливих моментах підготовки до проведення майстер-класу, звернула увагу на його змістове наповнення. Не оминула Людмила Михайлівна важливості використання прикладів застосування навчального матеріалу в реальних життєвих ситуаціях,  досліджень на цікаву пізнавальну тему, що дозволяє  представити предмет з незвичної сторони та виявити креативність у різних вимірах: від методів пошуку до презентації інформації. Також учителька ознайомила учасників із завданнями фахового випробування, що пропонувались учасникам конкурсу, зокрема тестування та контрольної роботи.

Організаційно-технічний супровід проведення заходу забезпечила методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО Мочук Оксана Богданівна.

Матеріали педагогічної студії «Ключові моменти якісної підготовки вчителів математики до участі у конкурсі «Учитель року – 2021» розміщено у віртуальному кабінеті «Педагогічна майстерня математики» http://ivanukmath.blogspot.com/.

Організатори заходу сподіваються, що отримана інформація сприятиме якісній підготовці учителів математики до конкурсу «Учитель року – 2021» та нагадують, що до 04 жовтня 2020 року на сайті МОН України триває реєстрація учасників. Зареєструватись також можна за покликанням https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2021

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти