Квест-технології як інноваційна форми роботи: онлайн-засідання проблемної групи вчителів хімії «Особливості, форми та методи роботи в умовах впровадження Концепції Нової української школи»

29 вересня 2020 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, на платформі сервісу Google Meet, відбулося онлайн-заcідання проблемної групи вчителів хімії області «Особливості, форми та методи роботи в умовах впровадження Концепції Нової української школи». Роботу засідання вела методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО Лідія Олександрівна Мартинюк.

Основною темою засідання стало впровадження квест-технологій як інноваційної форми роботи в процес навчання хімії у школі. Як мотивувати учнів до вивчення хімії, як їх зацікавити, як урізноманітнити уроки? Це питання, які постійно вирішує кожен педагог. Однією з таких методик, яка вчить знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати та розв’язувати задачі є квест.

Члени проблемної групи обмінялися досвідом з даної проблеми, презентували власні розробки квестів, які вони пропонують для використання на уроках і в позакласній роботі. Розвиваючі квести «Очима хімії», «У пошуках хімічних скарбів», «Подорож хімічним лабіринтом», «Основні класи неорганічних сполук» запропонували вчителі хімії Неля Петрівна Бончик (Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), Оксана Михайлівна Хмельницька (Дарахівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Наталя Романівна Машталір (Підволочиська ЗОШІ-ІІІ ст.) та Галина Ярославівна Охман (Збаразька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1). Не менш цікавими виявились квести-контрольні роботи складені вчителем Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Тетяною Ярославівною Садовською та вчителем Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 22 Наталією Іванівною Тарас. Розробки даних квестів розміщено у вільному доступі на сторінках блогу Тернопільського ОКІППО «Для вчителів хімії».

Учасники проблемної групи також розглянули актуальні питання реформування української хімічної термінології, з якими їх ознайомила Лідія Олександрівна Мартинюк.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти