День Гідності і Свободи!

В Україні щороку 21 листопада відзначають День Гідності і Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві значущі для сучасної  України події: Помаранчева революція  (2004 р.), та Революція Гідності (2013 р.).

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, Указом Президента України Петра Порошенка                 «Про День гідності і свободи» № 872/2014 від 13 листопада 2014 року був встановлений День Гідності та Свободи .

7 років тому, кілька сотень сміливих дівчат та юнаків зібралися на Євромайдан, щоби висловити мирний протест проти дій режиму Януковича, який вкрав в  них велику європейську мрію. І звіряче побиття молоді беркутом, сколихнуло тоді всю країну. За лічені дні, вже мільйони українців вийшли на площі і вулиці, вийшли, щоб зірвати план з перетворення України на малоросійський закуток Російської імперії, щоб продемонструвати свій проєвропейський вибір. Per Aspera ad Astra – шлях до зірок пролягає через терни, такий сенс крилатого вислову, який ми дуже добре знаємо.

Події в листопаді 2013  призвели до корінних змін в Україні. Це був час важких випробувань для всієї України, які продемонстрували всьому світові прагнення українців до свободи і реальної незалежності

Демократія та свобода стали очевидними здобутками революції Гідності!

Саме Євормайдан, Революція Гідності та герої Небесної Сотні,  безповоротно визначили європейський вектор України. Та шлях до європейських зірок, як і будь який інший, пролягає крізь терни, тому в дорозі так важко.

Що для нас свобода? І що для нас гідність?

Свобода – це можливість жити у власній незалежній державі. А гідність – це сильна українська армія, якою ми пишаємося і яка вже сьомий рік поспіль захищає право українців бути вільними.

Свобода – це демократія, право вільного вибору.

Гідність – це право на власну думку, яке ніхто не може обмежити кримінальною відповідальністю за поширення недостовірної інформації. І ми нікому не дозволимо це зробити.

Свобода – це можливість вільно подорожувати Європою та світом.

Гідність – це перспектива стати повноправним членом Європейського Союзу та НАТО.

Свобода і гідність – це радість говорити рідною мовою, ходити до своєї церкви і знати свою історію.

Свобода і гідність – це ще й поважати права інших.

Свобода і гідність ніколи не даються раз і назавжди, за них треба постійно боротися, повсякдень і повсякчас.

Протягом століть ми виборювали своє право на державу і сьогодні продовжуємо.

Народ України зробив демократичний вибір, який не зможуть змінити ні сила ,ні брехня, адже ми народжені, щоб бути вільними

Вітаємо усіх українців із Днем Гідності та Свободи! Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків!. Будемо зберігати і захищати цей безцінний скарб! Нехай Господь береже нас усіх.

Слава Україні!

Героям Слава!

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти