Обласне онлайн-засідання круглого столу «Модернізація сучасних закладів загальної середньої освіти шляхом інноваційної освітньої діяльності як одного з аспектів становлення нової української школи»

Освітня галузь України в сучасних умовах становлення орієнтована на формування ключових компетентностей здобувачів освіти для ефективної їх адаптації до змінних соціальних умов та самореалізації в усіх життєвих аспектах. У зв’язку з цим в суспільстві виникла потреба у створенні шкіл нового формату та формуванні сприятливого середовища для виникнення, апробації і впровадження педагогічних новацій щодо реалізації актуальних освітніх завдань.

Саме тому 10 грудня 2020 року в Тернопільському ОКІППО за допомогою платформи сервісу відеоконференцій Google Meet відбулося обласне онлайн-засідання круглого столу «Модернізація сучасних закладів загальної середньої освіти шляхом інноваційної освітньої діяльності як одного з аспектів становлення нової української школи» для керівників закладів освіти, які беруть участь у реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».

Привітав учасників заходу й акцентував увагу присутніх на особливостях організації дослідно-експериментальної роботи як одного з практичних аспектів реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» Ігор Михайлович Вітенко, кандидат географічних наук, заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва ТОКІППО.

Олександр Миколайович Петровський, кандидат історичних наук, доцент, директор Тернопільського ОКІППО, розкрив науково-методичні основи реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» через призму ціннісних орієнтирів та соціальних аспектів.

Продовжив онлайн-засідання круглого столу Володимир Максимович Черняк, професор, доктор біологічних наук, виконуючий обов’язки завідувача кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО розповіддю про біостаціонар як експериментальний майданчик для науково-дослідної роботи в рамках інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».

Про створення діагностичних карт і проведення опитування учасників освітнього процесу для ефективної реалізації інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа» доповіла Діана Степанівна Яценко, методистка, виконуюча обов’язки завідувачки лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Людмила Андріївна Кучер, методистка лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО, розкрила практичні аспекти формування здоров’язбережувальної та соціальної компетентностей учасників інноваційного освітнього експерименту регіонального рівня «ЕКО-школа».

Власним досвідом щодо створення ЕКО-спільноти школи через атмосферу позитивної та раціональної взаємодії зі світом поділилася Галина Іванівна Гичка, директорка Опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Технічну підтримку онлайн-засідання круглого столу забезпечила Оксана Богданівна Мочук, методистка центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО.

Працівники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО щиро вдячні за продуктивне спілкування, партнерську атмосферу та конструктивну співпрацю всім доповідачам й учасникам заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти