Онлайн-заняття авторської творчої майстерні хімії

16 грудня 2020 року відбулось онлайн-заняття авторської творчої майстерні вчителя хімії Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16 ім. В. Левицького Лариси Іванівни Бугери. Учасники переглянули на платформі сервісу Google Мeet в онлайн-режимі урок хімії у 8 класі на тему «Молярна маса», під час якого половина класу працювала в офлайн-режимі і одночасно друга половина класу – в онлайн-режимі.  Проведення уроків одночасно в офлайн- і онлайн-режимі в школах міста Тернополя практикується з початку навчального року. Лариса Іванівна ознайомила учасників з методикою проведення таких уроків. Також цінні поради надала учасникам Тарас Наталя Іванівна, методист Тернопільського комунального центру науково-освітніх інновацій та моніторингу та Мартинюк Лідія Олександрівна, методист ТОКІППО.

Учасники наголосили на перевагах традиційних уроків, під час яких учні мають можливість одночасно перебувати в класі, учитель контролює ситуацію, встановлює емоційний контакт з учасниками навчального процесу, діє миттєвий зворотній зв’язок. Онлайн-простір залежить від Інтернету, вчитель не має можливості в повній мірі контролювати учнів, слабкий емоційний контакт учителя і учнів, діє обмеження часу. Було обговорено можливості проведення таких поєднаних уроків, їх переваги і недоліки, основні відмінності в організації офлайн- і онлайн-уроку, також учасники поділились досвідом поєднання синхронного і асинхронного форматів проведення онлайн-занять, отримали поради з використання найбільш ефективних онлайн-інструментів для організації роботи під час дистанційного та змішаного навчання.

Рекомендації:

  • під час пояснення нового матеріалу вчителю старатись подавати матеріал блоками, поєднуючи кілька невеликих тем;
  • на онлайн-зв’язок учень повинен приходити з готовими запитаннями;
  • практикувати вправи-тренажери, використовуючи електронні пристрої;
  • використовувати відеоматеріали;
  • вимагати від учнів написання коротких конспектів вивченого матеріалу;
  • обов`язково повинен бути зворотній зв’язок учитель-учень, учень-учитель.

Про прийняття і впровадження нового стандарту ДСТУ 2439:2018 «Хімічні елементи та прості речовини. Терміни та визначення основних понять, назви й символи» учасників познайомила Мартинюк Л.О.

В онлайн-занятті брали участь фіналісти обласного етапу конкурсу  «Вчитель року-2020» в номінації «Хімія» Гайдук Дмитро Володимирович, вчитель Комунального закладу Настасівська ЗОШ І-ІІІ ст., Скоропад Галина Петрівна, вчитель Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Троцюк Наталія Вікторівна, вчитель Великодедеркальської ЗОШ І-ІІІ ст., Штогрин Наталія Миколаївна, вчитель Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 7, Тарас Наталя Іванівна, методист Тернопільського комунального центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, Мартинюк Лідія Олександрівна, методист Тернопільського ОКІППО, а також вчителі хімії закладів загальної середньої освіти області.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти