Про проведення педагогічних читань до 90-річчя з дня народження Ліни Костенко «Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є»

24 грудня 2020 року, відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО, було проведено педагогічні читання до 90-річчя з дня народження Ліни Костенко «Ми унікальна нація. У нас хліборобів морили голодом. Режисери ставили спектаклі у концтаборах. Поетів закопували у вічну мерзлоту. У кого ще є атомний саркофаг? А у нас є» за участі майже 20 консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань професійного розвитку учителів української мови і літератури та творчих учителів-словесників ЗЗСО області.

Мета заходу – ушанувати творчість Ліни Костенко з нагоди 90-річчя з дня народження; ознайомити учасників заходу із новинками літератури, мистецтва та творчими здобутками учителів української мови і літератури Тернопільщини щодо специфіки вивчення творчості Ліни Костенко у 7 та 11 класах; створити науково-методичний простір для об’єднання педагогів з метою подальшої співпраці, акумуляції ідей та можливостей щодо запровадження у систему роботи ефективних технологій та методів, спрямованих на формування в учнів ключових та літературної як предметної компетентностей.

У рамках роботи заходу було порушено проблеми сучасної методики навчання української літератури щодо презентації стрічки часу «Біографія Ліни Костенко – приклад для українців»  з таких питань: дитинство письменниці «над берегами вічної ріки»; «мама Ліна» підтримувала паростки таланту своїх дітей; дипломна робота «Проміння землі» – сміливий голос поета-мислителя з великим майбутнім; суспільне призначення поетичного Слова Ліни Костенко;  «легше заспівати «Ще не вмерла Україна», ніж поїхати туди, де вона дійсно вмерла»        (Л. Костенко); «… навіть якби Ліна Костенко не написала нічого до … й відмовилася писати після, то з однією «Марусею ….» тріумфально увійшла б до історії світової літератури» (Є. Євтушенко); грандіозна постать Богдана Хмельницького на роздоріжжі Європи у історичному романі у віршах «Берестечко»; Майдан – це закон маятника: хитнулося в один бік, хитнеться і в інший (Л. Костенко); авторитет влади чи влада авторитету: «премії – часто результат «тусовок», домовленостей, випадковостей»  (Л. Костенко)    (Кондирєва М. М., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО). Коло літературних ідей для обговоренн проблеми «Ліна Костенко – літературознавець»  підготувала Царик Л. І., доцент кафедри  теорії і методики української та світової літератури Тернопільського національного педагогічного університету                ім. Володимира Гнатюка, кандидат філологічних наук. Учасники заходу стали очевидцями діалогу Ліни Костенко з сучасністю «Погляд тривалістю з другої половини минулого століття до перших десятиріч  двадцять першого століття». Задля підбиття підсумків роботи учасникам педагогічних читань для обговорення було запропоновано методичні рекомендації «Ціннісні виміри творчості Ліни Костенко: вивчати минуле, творити сьогодення, передбачити майбутнє».

Технічний супровід проведення заходу здійснила методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти Мочук О. Б.

Інформацію про проведений захід, інформаційні матеріали та методичні рекомендації буде розміщено на блозі «Паланка словесника», а також – покликання, за яким можна переглянути відеозапис засідання творчої групи на ютуб-каналі.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти